Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Politika

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis yra antra partija vietos savivaldos rinkimuose pagal kandidatų skaičių: jo gretose – net 40 pretendentų į 25 Savivaldybės tarybos vietas. Tik šios partijos Plungės skyriuje yra asmuo, kuris moka net keturias užsienio kalbas. Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius, dabartinis Savivaldybės tarybos narys Audrius Misiūnas deklaruoja mokantis rusų, vokiečių, anglų, prancūzų kalbas! Čia taip pat yra milijonierius – Regina Recepienė. Beje, ji ir daugiausia pasiskolinusi pinigų – 634 300 Lt.
Partijoje – trys bedarbiai ir du kandidatai, auginantys daugiau nei tris atžalas. Sąraše yra ir jau buvusių ar esamų tarybos narių, tad politine patirtimi ši partija negali skųstis.
Tik Liberalų sąjūdyje yra tokių, kurie negaili savo laiko ir dirba, kiek tik gali. Štai Roma Žilinskienė deklaruoja dirbanti keturiolikoje įmonių buhaltere, tačiau tai ne bėda – kandidatė pasiryžusi dirbti ir taryboje!

Partija „Tvarka ir teisingumas“

Ar turtas ir neturtas gali būti greta vienas kito? Pasirodo, gali. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Plungės skyriaus aštuoniolikos (iš 28-ių) kandidatų turtas siekia nuo nulio iki 100 000 Lt, tačiau čia yra pats turtingiausias kandidatas iš visų Plungėje į savivaldos rinkimus einančių partijų. Tai – UAB „Alfva“ vadovas Alfredas Stropus, kurio turtas vertas per 2,3 mln. Lt! Beje, šis politikas jau yra buvęs Savivaldybės taryboje, tik ten pakliuvo su kita partija. Kas privertė keisti partiją, oficialiai niekas nekalba. Gal kiek ir keistai kam nors nuskambės, bet šio skyriaus veikloje dalyvauja ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Plungės susivienijimo pirmininkė. Atrodo, profsąjunga turėtų būti nepriklausoma ir ginti visų interesus, tad jos pirmininko priklausomybė partijai nėra gerai vertinama...
Beje, „Tvarkos ir teisingumo“ Plungės skyrius pasižymi ir tuo, kad jame daugiausia bedarbių: iš 28-ių net septyni.

Lietuvos socialdemokratų sąjunga

Ar galima pasitikėti partija ir jos kandidatais, jei jie nuo rinkėjų slepia savo išsilavinimą, tautybę, gimimo vietą, kalbų mokėjimą, šeiminę padėtį ir t. t.? Sakysit, negali taip būti. Deja... Tokia partija yra ir ji Plungės rajono gyventojų vadinama Nekrašų partija – tai Socialdemokratų sąjunga. Net 30 kandidatų (iš 37) nenurodo savo šeiminės padėties, 31 – išsilavinimo, 30 – kalbų mokėjimo, 28 – tautybės ir gimimo vietos.
Paprastam žmogui sunku suprasti, kodėl į politiką besiveržiantys asmenys bijo atskleisti informaciją, pagal kurią jų vertės kartelė tik pakyla. Gal kada nors galės tai paaiškinti patys Nekrašų partijos atstovai, o dabar susipažinkime su jais.

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga

Lietuvos socialdemokratų partija

Lietuvos socialdemokratų partija

Lietuvos liaudies partija

8 kandidatų (buvo 19, bet vienas pašalintas). Beveik vien direktoriai. Jauni ir... tik trys sukūrę šeimas. Jei reikėtų trumpai apibūdinti šią partiją, tai būtų galima pasakyti taip: nevedusių direktorių partija. Štai tokie Kazimieros Prunskienės įkurtos partijos Plungės skyriaus kandidatai į vietos savivaldą. Kas jie?

Krikščionių partija

Krikščionių part

ijos Plungės skyrius įsikūrė prieš pat rinkimus. Pasižymi tuo, kad jame į Plungės rajono savivaldybės tarybą kandidatuojama šeimomis, net tėvai ir vaikai kartu. Muraliai, Beinorai, Bertašiai ir Putriai sudaro pusę šio partijos skyriaus. Sąrašą puošia ir keli kiti ne mažiau įdomūs rajono gyventojai. Štai Arūną Maulių visi prisimena dar nuo tų laikų, kai, būdamas Jaunimo mokyklos direktoriumi, jis sugebėjo viena pirkti, o kita parodyti dokumentuose. Negana to, kai kurie nupirkti daiktai stebuklingu būdu atsirasdavo ne mokykloje, o jo namuose. Kontrolės ir audito tarybai nustačius tokius faktus, A. Mauliui teko atsisveikinti su vadovo postu.
Ne mažiau įdomus ir kitas kandidatas – UAB Akmenės televizijos (negi ir tokia Plungėje veikia?) Plungės padalinio vadovas Donatas Putrius. Kažkada jis priklausė Socialdemokratų partijai, vėliau prieglobstį rado pas Visvaldą Nekrašą, o dar taip neseniai buvo vienas iš socialliberalų Plungės skyriaus vedlių... Ir štai dabar jis jau Krikščionių partijos kandidatas į Plungės rajono savivaldybės tarybą.
Šiam partijos skyriui teko patirti ir Vyriausiosios rinkimų komisijos griežtumą: vienas kandidatas pašalintas iš sąrašo. Tad iš 15 liko 14.

Koalicija „Vieninga Plungė“

Koalicija „Vieninga Plungė“

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS

Darbo partija

Darbo partija yra viena iš tų partijų, kurių rinkimų į Plungės rajono savivaldybės tarybą sąraše daugiausia kandidatų – 31 (ši partija yra penktoje vietoje iš vienuolikos). Trisdešimt pretendentų į vietos valdžią nurodė esantys lietuvių tautybės, viena – Biruta Stropuvienė – latvių tautybės. Taip pat trisdešimt kandidatų deklaravo gimę Lietuvoje, viena – Rusijoje – Norilske, Krasnojarsko krašte.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama