Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Politika

Valdančioji koalicija žlugo ir trečią kartą...

Plungės politinis gyvenimas kuo toliau, tuo labiau darosi įdomus. Ne taip seniai rašėme, kad žlugo rinkimų naktį iš Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Darbo partijos ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovų sudaryta valdančioji koalicija. Po geros savaitės susiformavo nauja dauguma: Liberalų ir centro sąjunga (6 vietos), Lietuvos socialdemokratų partija (3 vietos), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (3 vietos), Darbo partija (2 vietos), partija „Tvarka ir teisingumas“ (2 vietos). Tačiau ir ši koalicija, redakcijos turima informacija, jau žlugo...

Kuris yra kuris?

Abu Juozai, abu – Šlepečiai. Abu šiais metais išrinkti į Plungės rajono savivaldybės tarybą. Esminis skirtumas tas, kad vienas Juozas Šlepetis į tarybą renkamas jau ne pirmą kadenciją, o kitas Juozas Šlepetis taryboje bus naujokas. Abu pretenduoja į valdančiosios daugumos koaliciją. Gali būti, kad abu užims ir tam tikrus postus, todėl pats laikas juos trumpai pristatyti ir iš anksto susitarti, kaip nesupainioti.

Koalicijos sudėtis keičiasi lyg chameleono spalvos

Rinkimų naktį sudaryta Plungės rajono savivaldybės tarybos valdančioji koalicija, dar taip neseniai prisistačiusi spaudos konferencijoje, sugriuvo lyg kortų namelis. Neliko nei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, nei Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos, nei nepriklausomų kandidatų... Per savaitę būsima naujoji valdžia pasikeitė iš esmės: be Liberalų ir centro sąjungos, joje jau yra Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija. Koalicija vienija 16 Savivaldybės tarybos narių. Tačiau ar ilgai išsilaikys ir ši naujoji dauguma?

Prisistatė būsimoji koalicija

Vasario 28 dieną Plungės rajono savivaldybėje buvo sušaukta spaudos konferencija. Jos metu prisistatė naujai sudaryta koalicija: į Savivaldybės tarybą išrinkti Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Darbo partijos, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos, koalicijos „Vieninga Plungė“ lyderiai.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Jei kas manote, kad ūkininkams atstovauja tik Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga, klystate. Į jų interesų gynimą pretenduoja ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurių gretose – nemažai ūkininkų.
Beje, jei iki šiol taip pat manėte, kad ūkininkai – neturtingi žmonės, irgi klystate. Pažiūrėję į jų pajamų ir turto deklaracijas, ne vienas akis išpūsite. Tarp konservatorių, kaip ir kitose keliose partijose, yra milijonierius. Ir jis... ūkininkas.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyrius, kaip ir liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai, išsiskiria politinę patirtį turinčiais kandidatais. Sąrašo pagrindą sudaro žmonės, kurie arba buvo, arba yra Savivaldybės taryboje, kitose valdžios struktūrose. Tad susipažinkime su paskutine (pagal aprašymą, bet ne eilės tvarką) į Plungės rajono savivaldybės tarybą kandidatuojančia partija.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis yra antra partija vietos savivaldos rinkimuose pagal kandidatų skaičių: jo gretose – net 40 pretendentų į 25 Savivaldybės tarybos vietas. Tik šios partijos Plungės skyriuje yra asmuo, kuris moka net keturias užsienio kalbas. Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius, dabartinis Savivaldybės tarybos narys Audrius Misiūnas deklaruoja mokantis rusų, vokiečių, anglų, prancūzų kalbas! Čia taip pat yra milijonierius – Regina Recepienė. Beje, ji ir daugiausia pasiskolinusi pinigų – 634 300 Lt.
Partijoje – trys bedarbiai ir du kandidatai, auginantys daugiau nei tris atžalas. Sąraše yra ir jau buvusių ar esamų tarybos narių, tad politine patirtimi ši partija negali skųstis.
Tik Liberalų sąjūdyje yra tokių, kurie negaili savo laiko ir dirba, kiek tik gali. Štai Roma Žilinskienė deklaruoja dirbanti keturiolikoje įmonių buhaltere, tačiau tai ne bėda – kandidatė pasiryžusi dirbti ir taryboje!

Partija „Tvarka ir teisingumas“

Ar turtas ir neturtas gali būti greta vienas kito? Pasirodo, gali. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Plungės skyriaus aštuoniolikos (iš 28-ių) kandidatų turtas siekia nuo nulio iki 100 000 Lt, tačiau čia yra pats turtingiausias kandidatas iš visų Plungėje į savivaldos rinkimus einančių partijų. Tai – UAB „Alfva“ vadovas Alfredas Stropus, kurio turtas vertas per 2,3 mln. Lt! Beje, šis politikas jau yra buvęs Savivaldybės taryboje, tik ten pakliuvo su kita partija. Kas privertė keisti partiją, oficialiai niekas nekalba. Gal kiek ir keistai kam nors nuskambės, bet šio skyriaus veikloje dalyvauja ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Plungės susivienijimo pirmininkė. Atrodo, profsąjunga turėtų būti nepriklausoma ir ginti visų interesus, tad jos pirmininko priklausomybė partijai nėra gerai vertinama...
Beje, „Tvarkos ir teisingumo“ Plungės skyrius pasižymi ir tuo, kad jame daugiausia bedarbių: iš 28-ių net septyni.

Lietuvos socialdemokratų sąjunga

Ar galima pasitikėti partija ir jos kandidatais, jei jie nuo rinkėjų slepia savo išsilavinimą, tautybę, gimimo vietą, kalbų mokėjimą, šeiminę padėtį ir t. t.? Sakysit, negali taip būti. Deja... Tokia partija yra ir ji Plungės rajono gyventojų vadinama Nekrašų partija – tai Socialdemokratų sąjunga. Net 30 kandidatų (iš 37) nenurodo savo šeiminės padėties, 31 – išsilavinimo, 30 – kalbų mokėjimo, 28 – tautybės ir gimimo vietos.
Paprastam žmogui sunku suprasti, kodėl į politiką besiveržiantys asmenys bijo atskleisti informaciją, pagal kurią jų vertės kartelė tik pakyla. Gal kada nors galės tai paaiškinti patys Nekrašų partijos atstovai, o dabar susipažinkime su jais.

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga

Lietuvos socialdemokratų partija

Lietuvos socialdemokratų partija

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama