Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Pasikalbėkim!

„Man tolerancija – protestas prieš niekšybę“

Kalbinu tolerantiškiausiu 2014 metų Plungės krašto žmogumi išrinktą Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoją Zitą Paulauskaitę. Įdomu, kad už ją daugiausia balsavo ir Atviro jaunimo centro, ir „Saulės“ gimnazijos interneto apklausose dalyvavusiųjų respondentų. Informacija buvo skelbiama „Plungės žiniose“, todėl balsuoti galėjo visi plungiškiai.

Seserų dvynių svajonėse – medicinos studijos ir korėjiečių kalbos mokymasis

Platelių gimnazijos abiturientėms Ievai ir Laimai Paulauskytėms šiuo metu, kaip ir visiems dvyliktokams, svarbiausia sėkmingai įveikti brandos egzaminų sesiją. Tačiau net ir žinių patikrinimo maratone jos randa laiko kitiems darbams: Paskutinio skambučio šventės pasiruošimui, jų klasės atsisveikinimo filmuko sukūrimui – laiko tiek telikę. „Laukia labai daug darbų, viską reikia suspėti“, – kalba seserys dvynės. Būti užsiėmusioms, gebėti planuoti savo laiką merginoms jokia naujiena: metai, praleisti mokykloje, visada joms buvę nenuobodūs, kupini veiklos ir įdomių atradimų. „Organizuoja, vaidina, dainuoja, groja, kuria“, – taip apie Ieva ir Laimą kalba jas pažįstantys.

Savivaldybė praturtėjo dar dviem bendruomenėmis

Plungės rajono savivaldybės bendruomenių gretas papildė dar dvi organizacijos – Narvaišių ir Prūsalių bendruomenės. „Mes kaip tikri žemaičiai – laukėm, laukėm ir išlaukėm“, – juokauja Narvaišių bendruomenės pirmininkas Juozas Laivys. Jis, kaip ir Prūsalių bendruomenės „Liepupė“ vadovė Vida Laurinkienė, tvirtina, kad šiuose kaimuose ir anksčiau žmonės buvo aktyvūs, bendravo ir būrėsi įvairiuose susirinkimuose, renginiuose, tik dabar visą šią veiklą nuspręsta pagaliau oficialiai įteisinti. Šiuo metu abi bendruomenės žengia tik pirmuosius kūrimosi žingsnius.

Laiko valdovė

„Jeigu koks vyras pastatytų savo mylimai žmonai pilaitę, jį garbintų ištisos žmonių kartos kelis šimtmečius“, – pasakodama apie XIX amžiuje Plungės parke grafo Zubovo pastatytą, o šiandien naujam gyvenimui prikeltą Florencijos architektūros stiliaus gražuolę laikrodinę, juokauja Violeta Skierienė, Plungės viešosios bibliotekos direktorė.

R. Šalaševičiūtė: „Mokykloje būtina tobulinti teisinį švietimą“

Vasario 27 dieną Plungės suaugusiųjų švietimo centre lankėsi Seimo narė, teisininkė Rimantė Šalaševičiūtė. Viešnia savivaldybės pedagogams vedė teisės žinių pagrindų mokymo programą „Vaiko, tėvų ir mokytojo teisės, pareigos ir atsakomybė“. Per pertrauką Seimo narė sutiko pasidalyti savo mintimis šia tema ir su „Plungės žinių“ skaitytojais.

Penkiasdešimt metų prabėgo kaip viena savaitė...

Šiandien Plungės civilinės metrikacijos santuokų salėje, o vėliau ir bažnyčioje, įvyks neeilinės vestuvės. Pusę amžiaus drauge nugyvenę Ona Janina ir Albertas Vaitkevičiai dar kartą pasižadės vienas kitam. Pasižadės gerbti ir mylėti vienas kitą, būti kartu džiaugsme ir varge, laimėje ir nelaimėje – tiesiog gyventi taip, kaip gyveno iki šiol...

Brangina pacientus ir ligoninės darbuotojus

Kūčių diena Plungės ligoninės direktoriui Antanui Martusevičiui buvo gana ilga, bet turtinga bendravimo, apmąstymų. Lydimas kunigo, jis aplankė kiekvieną įstaigos skyrių, pakalbėjo su kiekvienu čia besigydančiu žmogumi, paspaudė ranką, palinkėjo sveikatos, geresnių metų... Ir nors ligoninės veikla daug kuo priklauso nuo valstybės politikos ir sveikatos apsaugos sektoriaus finansavimo, apžvelgdamas praėjusių metų rezultatus, A. Martusevičius linkėjo, kad 2014-ieji įstaigai nebūtų blogesni nei jau buvę. Nepaisant sudėtingo laikotarpio, vadovas turi idėjų, kaip plėsti ir įvairinti ligoninės paslaugų spektrą, kad rajono gyventojams nereikėtų važiuoti pagalbos į Klaipėdą, Palangą ar kitus miestus. Plungės ligoninė išties teikia tai, ko seniai nebeteikia kitos rajonų ligoninės, pavyzdžiui, dantų protezavimo paslaugos, o štai visai neseniai prie ambulatorinės reabilitacijos skyriaus pradėjo veikti ir pacientų itin mėgstamas druskos kambarys.

Sieks atgaivinti labdaros valgyklą

Plungės socialinių paslaugų centras naujus metus pasitiko minėdamas savo įkūrimo jubiliejų. Prieš dešimt metų duris atvėrusi įstaiga šiandieną yra ta vieta, kur Plungės rajono savivaldybės neįgalieji randa užimtumą, pagalbą, čia dirba žmonės, kurių dėka prižiūrimi vieniši, savimi nebegalintys pasirūpinti senukai. Centro teikiamų paslaugų poreikis metams bėgant tik didėja, daugėja žmonių, norinčių jame lankytis, ir tai be galo džiugina įstaigos personalą.
Apie Socialinių paslaugų centro veiklos dešimtmetį, ateities planus, darbuotojus ir lankytojus kalbėjomės su šios įstaigos direktore Odeta Misiūniene ir vyriausiąja socialine darbuotoja Aurelija Grikštiene.

Dainuojantis suvirintojas iš Plungės užkariauja „Lietuvos balso“ sceną

Išbandyti save. Tai, pasak Donato Čižausko, yra pagrindinė priežastis, kuri paskatino jį, jaunuolį iš nedidelio miesto, ryžtis dalyvauti muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“. Bandymas pavyko labiau, nei tikėtasi: šiandieną Donatas – tarp projekto geriausiųjų. „Man vis dar sunku įsijausti į „Lietuvos balso“ finalininko kailį“, – prisipažįsta vaikinas. Šį šeštadienį balsingojo plungiškio laukia didžioji scena – vienas finalinių koncertų, kur D. Čižauskas dar kartą mėgins įrodyti, kad yra vertas būti tarp geriausiųjų. Tereikia dar trupučio sėkmės, gerbėjų palaikymo, ir Donato svajonė – dainuoti plačiajai auditorijai – netruks išsipildyti. Skaitytojų dėmesiui – interviu su šiuo atlikėju.

Gražuolės karūną buvusi „Mis Žemaitija“ saugo Šateikiuose

Prieš dvylika metų, būdama septyniolikmetė, Plungės Senamiesčio mokyklos vienuoliktokė šateikiškė Viktorija Momkutė (dabar – Jonušė) buvo išrinkta gražiausia Žemaitijos mergina, tais pačiais metais sėkmingai pasirodė ir konkurse „Mis Lietuva“ – tapo „Mis publika“. Šiandien žemaitė su vyru Ramūnu kuria savo namus Londono priemiestyje ir su nostalgija prisimena prabėgusias akimirkas.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama