Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Pasikalbėkim!

R. Šalaševičiūtė: „Mokykloje būtina tobulinti teisinį švietimą“

Vasario 27 dieną Plungės suaugusiųjų švietimo centre lankėsi Seimo narė, teisininkė Rimantė Šalaševičiūtė. Viešnia savivaldybės pedagogams vedė teisės žinių pagrindų mokymo programą „Vaiko, tėvų ir mokytojo teisės, pareigos ir atsakomybė“. Per pertrauką Seimo narė sutiko pasidalyti savo mintimis šia tema ir su „Plungės žinių“ skaitytojais.

Penkiasdešimt metų prabėgo kaip viena savaitė...

Šiandien Plungės civilinės metrikacijos santuokų salėje, o vėliau ir bažnyčioje, įvyks neeilinės vestuvės. Pusę amžiaus drauge nugyvenę Ona Janina ir Albertas Vaitkevičiai dar kartą pasižadės vienas kitam. Pasižadės gerbti ir mylėti vienas kitą, būti kartu džiaugsme ir varge, laimėje ir nelaimėje – tiesiog gyventi taip, kaip gyveno iki šiol...

Brangina pacientus ir ligoninės darbuotojus

Kūčių diena Plungės ligoninės direktoriui Antanui Martusevičiui buvo gana ilga, bet turtinga bendravimo, apmąstymų. Lydimas kunigo, jis aplankė kiekvieną įstaigos skyrių, pakalbėjo su kiekvienu čia besigydančiu žmogumi, paspaudė ranką, palinkėjo sveikatos, geresnių metų... Ir nors ligoninės veikla daug kuo priklauso nuo valstybės politikos ir sveikatos apsaugos sektoriaus finansavimo, apžvelgdamas praėjusių metų rezultatus, A. Martusevičius linkėjo, kad 2014-ieji įstaigai nebūtų blogesni nei jau buvę. Nepaisant sudėtingo laikotarpio, vadovas turi idėjų, kaip plėsti ir įvairinti ligoninės paslaugų spektrą, kad rajono gyventojams nereikėtų važiuoti pagalbos į Klaipėdą, Palangą ar kitus miestus. Plungės ligoninė išties teikia tai, ko seniai nebeteikia kitos rajonų ligoninės, pavyzdžiui, dantų protezavimo paslaugos, o štai visai neseniai prie ambulatorinės reabilitacijos skyriaus pradėjo veikti ir pacientų itin mėgstamas druskos kambarys.

Sieks atgaivinti labdaros valgyklą

Plungės socialinių paslaugų centras naujus metus pasitiko minėdamas savo įkūrimo jubiliejų. Prieš dešimt metų duris atvėrusi įstaiga šiandieną yra ta vieta, kur Plungės rajono savivaldybės neįgalieji randa užimtumą, pagalbą, čia dirba žmonės, kurių dėka prižiūrimi vieniši, savimi nebegalintys pasirūpinti senukai. Centro teikiamų paslaugų poreikis metams bėgant tik didėja, daugėja žmonių, norinčių jame lankytis, ir tai be galo džiugina įstaigos personalą.
Apie Socialinių paslaugų centro veiklos dešimtmetį, ateities planus, darbuotojus ir lankytojus kalbėjomės su šios įstaigos direktore Odeta Misiūniene ir vyriausiąja socialine darbuotoja Aurelija Grikštiene.

Dainuojantis suvirintojas iš Plungės užkariauja „Lietuvos balso“ sceną

Išbandyti save. Tai, pasak Donato Čižausko, yra pagrindinė priežastis, kuri paskatino jį, jaunuolį iš nedidelio miesto, ryžtis dalyvauti muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“. Bandymas pavyko labiau, nei tikėtasi: šiandieną Donatas – tarp projekto geriausiųjų. „Man vis dar sunku įsijausti į „Lietuvos balso“ finalininko kailį“, – prisipažįsta vaikinas. Šį šeštadienį balsingojo plungiškio laukia didžioji scena – vienas finalinių koncertų, kur D. Čižauskas dar kartą mėgins įrodyti, kad yra vertas būti tarp geriausiųjų. Tereikia dar trupučio sėkmės, gerbėjų palaikymo, ir Donato svajonė – dainuoti plačiajai auditorijai – netruks išsipildyti. Skaitytojų dėmesiui – interviu su šiuo atlikėju.

Gražuolės karūną buvusi „Mis Žemaitija“ saugo Šateikiuose

Prieš dvylika metų, būdama septyniolikmetė, Plungės Senamiesčio mokyklos vienuoliktokė šateikiškė Viktorija Momkutė (dabar – Jonušė) buvo išrinkta gražiausia Žemaitijos mergina, tais pačiais metais sėkmingai pasirodė ir konkurse „Mis Lietuva“ – tapo „Mis publika“. Šiandien žemaitė su vyru Ramūnu kuria savo namus Londono priemiestyje ir su nostalgija prisimena prabėgusias akimirkas.

Gyvenimas yra nepakartojamas

Dažnas iš mūsų tai, ką gavo prigimtine teise ar pats sukūrė ir sukaupė, labiau vertinti ima tuomet, kai kyla grėsmė netekti. Žmonės kasdien gimsta ir miršta, tačiau toli gražu ne kiekvienam, atsidūrusiam prie slenksčio į amžinybę, likimas suteikia antrą šansą – gyventi. Vienas iš nedaugelio tokių laimingųjų – plungiškis Kęstutis Monkevičius, kuriam prieš dešimt mėnesių Vilniuje, Santariškėse, buvo atlikta širdies transplantavimo operacija. „Ruošiuosi antrajam gimtadieniui. Šiaip esu gimęs vasarį, bet nuo šiol minėsiu ir lapkričio 30-ąją – dieną, kai man buvo pradėta 14 valandų trukusi širdies persodinimo operacija“, – sakė jis.

Naftos platformose plungiškiui paklūsta meteorologinės-okeanografinės sistemos

Kaip bėgdavo iš pamokų ar eidavo už Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos kampo, plungiškis Tomas Geryba prisimena iki šiol – linksmi čia būdavo mokslo metai... Tačiau išėjęs į „Saulės“ gimnaziją surimtėjo – suprato, kad norės studijuoti mokslus, susijusius su naujosiomis technologijomis. Šiandien link 27-ojo savo gimtadienio artėjantis žemaitis yra išmaišęs kone visą pasaulį ir šį interviu duoda būdamas Malaizijoje, o tiksliau – naftos platformoje Pietų Kinijos jūroje. „Salamat pagi“ – tokius pasisveikinimo žodžius elektronikos inžinieriui iš Plungės kiekvieną rytą dabar taria malaiziečiai.

Du draugystės mėnesiai atvedė prie deimantinių vestuvių slenksčio

Plungiškiams Elenai ir Vincui Toleikiams šios paskutinės rugpjūčio dienos – ypatingos: lygiai prieš 60 metų Kvėdarnos bažnyčioje jiedu sumainė aukso žiedus. Nors deimantinę vestuvių sukaktį Toleikiai pasitinka ne itin stiprios sveikatos, bet tai netrukdo jiems džiaugtis bendru gyvenimu. Vaikai kad ir aplanko, ir prižiūri, tačiau vienas kitam jie kol kas yra pats didžiausias ramstis: lazdele pasiramsčiuodamas Vincas kantriai rūpinasi savo sergančia žmona. „Nelabai kur toli galiu išeiti, Vinculi, aūūū, tuoj Elena mane šaukia“, – šypsojosi senolis, vykdydamas žmonos prašymą ją kiek kilstelėti iš ligos patalo. Žiūrint į šią porą, Santuokos sakramento priesaikos žodžiai: „Kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims, – visą gyvenimą tave mylėsiu ir gerbsiu“ išties įgauna prasmę.

Įgaliotasis ministras: „Man visada smagu sugrįžti į Plungę“

Plungę Ričardas Šlepavičius paliko 1988-aisiais, kai baigė mokslus tuometinėje miesto 5-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – „Ryto“ pagrindinė mokykla) ir išvyko studijuoti į Vilnių. Šiandieną jis – Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje įgaliotasis ministras, Nuolatinės atstovybės ES administracijos vadovas. Trumpam atostogų į gimtąjį miestą sugrįžęs R. Šlepavičius mielai sutiko pasikalbėti apie savo karjerą, šeimą, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir kt. Pastaruosius keletą metų plungiškis su šeima gyvena Briuselyje, tačiau parvykęs į Lietuvą jis neaplenkia ir Plungės. „Kartą ar du per metus čia sugrįžtu. Priklauso nuo to, kur gyvenu – Lietuvoje ar užsienyje. Paskutinįkart čia buvau gegužės mėnesį, dalyvavau klasės susitikime: praėjo 25 metai nuo mokyklos baigimo“, – prisimena ministras.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama