Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Pasikalbėkim!

Plungiškius kiokušin karatė mokanti trenerė: „Čia lieka tik stipriausi“

Kai simpatiška juodaplaukė mergina išlipa iš automobilio ir priartėja prie jos laukiančių vaikų, šie, kaip ir ji, iškelia priešais save sukryžiuotus kumščius ir ryžtingai ištaria: „Osu.“ Šis žodis, kaip vėliau sužinojome, japonų kalboje turi keletą reikšmių: jis reiškia ne tik pasisveikinimą, bet ir padėką, supratimą. Vėliau, kai vaikai persirengia kimono ir basakojai sustoja treniruotis, „osu“ sporto salėje skamba labai dažnai – taip mažieji karatistai atsako suprantantys, kas jiems sakoma. Tiesa, mažytė smulkmena – komandos jiems duodamos taip pat japonų kalba... Salantuose gimusi, vėliau Mažeikiuose gyvenusi, o dabar Klaipėdos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojo asistente dirbanti šios sporto šakos čempionatų prizininkė Asta Galdikaitė sako, jog turi sąsajų ir su Plunge – iš čia kilęs jos tėvas. Maždaug metus laiko kovos meno jaunuosius plungiškius mokanti žemaitė tvirtina, kad čionykščiai vaikai yra tikri darbininkai!

„Nekiršinkit visuomenės neigiamais straipsniais, nes įpykę tėvai nori valdininkus pakarti“

Žiniasklaida politikams yra tarsi rakštis. Nors politikai priima sprendimus, vis tiek kalta lieka žiniasklaida. Geriausias to pavyzdys – Senamiesčio vidurinės mokyklos likimo klausimo svarstymas Savivaldybės taryboje ir komitetuose. Nors politikai nusprendė šiai mokyklai neleisti komplektuoti vienuoliktų klasių, tačiau kalta liko... spauda, nes ji tai paviešino. Keistas aukščiausios rajono valdžios suvokimas. „Nekiršinkit visuomenės neigiamais straipsniais, nes įpykę tėvai nori valdininkus pakarti“, – spaudos konferencijoje rėžė meras žiniasklaidai. Vadovaudamasi tokia mero logika, spauda turėtų parašyti, kokį protingą sprendimą priėmė valdžia ir kaip ji gerai dirba. Ar nuo tokio parašymo mokyklos bendruomenei būtų geriau? O gal reikėjo nieko nerašyti – tegul mokykla tai sužino paskutinę akimirka, kitaip sakant, būna pastatyta prieš faktą. Tada ji nieko nebegalės padaryti...
Naujieji Savivaldybės vadovai, kaip ir dauguma politikų, nuolat kaltina spaudą. Girdi, žurnalistai ne taip suprato jų žodžius, iškraipė jų kalbą ar jie išvis taip nesakė... Spaudos atstovų darbas nepavydėtinas: kai reikia iššifruoti politiko ar valdininko kalbą, tarkim, 30 minučių diktofoninio įrašo, dažnai net pusės dienos neužtenka... Baisiausia, kad politikai ir valdininkai, ypač dabartiniai, net nekreipia dėmesio, kaip kalba ir ar įmanoma iš jų kalbos suregzti normalų sakinį. Perdedame?
Gali būti. Tačiau siūlome patiems įsitikinti, kaip kalba mūsų politikai. Skaitytojų teismui pateikiame balandžio 29 dieną naujosios valdžios organizuotos spaudos konferencijos diktofoninio įrašo iššifruotą tekstą. Vis dėlto sudėjome kablelius, taškus, kad skaitytojas bent susigaudytų, kur sakinys baigiasi...
Tikimės, kad politikai neužpyks ir iš to padarys reikiamas išvadas. Gal ta rakštis ir nėra tokia didelė, kokia piešiama?

Kuo Varkalių bendruomenė gali pagelbėti savo kaimui?

Dažniausiai kaimo problemos priverčia žmones burtis į bendruomenes ir skatina aktyviai keisti savo gyvenimą. Iniciatyvos burtis imasi vienoje vietoje gyvenantys, dirbantys, iš tų vietų kilę ar laisvalaikį čia leidžiantys žmonės. Priemiestinė Varkalių kaimo bendruomenė – viena iš tokių bendruomenių. Tai besiplečianti organizacija, siekianti įgyvendinti ateities viziją – darnaus Varkalių kaimo plėtrą. Apie tai ir sukosi pokalbis su bendruomenės pirmininku Ramūnu Donausku.

„Teismas nėra ta vieta, kur nustatoma teisybė...“

„Ne mano kompetencija kalbėti apie teismų darbą. Teismas nėra ta vieta, kur nustatoma teisybė – manau, kad teisme tiesiog vienų argumentai pripažįstami viršesniais už kitos pusės argumentus“, – taip „Plungės žinioms“ kalbėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis apie silpną Savivaldybės administracijos vietą – Juridinį ir personalo administravimo skyrių.
Ar Savivaldybė pralaimėjo „Stoto“ bylą? Ar architektas Ramūnas Janauskas gali sudaryti išskirtines sąlygas savo uošviui bendrovės „Alfva“ vadovui Alfredui Stropui? Apie tai – interviu tęsinyje su A. Krauleidžiu.

„Emigracija baigėsi, prasideda evakuacija“

Kas geriau, jei ne Savivaldybės administracijos direktorius, žino rajono problemas? O kokios jos? „Daug kas su baime seka emigracijos procesą. Girdėjote tokį šūkį: „Emigracija baigėsi, prasideda evakuacija“? Tai nėra pasakyta be pagrindo, nes nuo gegužės savo darbo rinką atvers vokiečiai, kurie jau nuo šių metų pedantiškai ruošiasi imigrantų atvykimui. Vadinasi, rajonas gali netekti ir dalies likusių specialistų“, – sako ketverius metus Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi išbuvęs Albertas Krauleidis ir priduria: „Problemos yra tos, kurios turi kryptį ir galimas pasekmes. Problema rajone, mano akimis, yra gyventojų skaičiaus mažėjimas. Statistika čia negailestinga – senėjam! Mokinių skaičiaus mažėjimas yra tikras to indikatorius, nors švietimo sistemai metama didžiausia vietos biudžeto dalis. Per mano darbo Plungės rajono savivaldybėje metus mokinių skaičius sumažėjo dviem tūkstančiais. Tai jau pajuto pradinių klasių mokytojai, greitai pajus ir aukštesnės grandies švietimo specialistai.“
„Plungės žinių“ skaitytojams – pokalbis su buvusiu Telšių apskrities viršininko pavaduotoju, Socialdemokratų partijos Plungės skyriaus pirmininku A. Krauleidžiu.

„Valdantieji iš peties naikino kultūrą, švietimą ir sportą...“ –

tvirtina sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, ne vieną kadenciją dirbęs Plungės rajono savivaldybės taryboje. Jam keista, kad valdantieji lengva ranka nubraukė paramą kultūros, bendruomenių, sporto renginiams. Politikos senbuvis taip pat įsitikinęs, kad praėjusių metų pabaigoje priimtas sprendimas perkelti 600 tūkstančių litų iš moksleivio krepšelio ne pedagogų algoms išmokėti – ydingas tarybos daugumos sprendimas. „Tą sumą kitais metais ar dar kitais teks atiduoti“, – sako interviu „Plungės žinioms“ A. Klišonis.

„Iš valdžios reikia ne viešumo burbulo, o realaus darbo“

„Tai, ką Savivaldybė gauna per regioninę dimensiją, nubyra ir taip – be didelių pastangų. O kur papildomos lėšos projektams? Per šią kadenciją nė kiek nepajudėjo vakarinio Plungės aplinkkelio, viaduko per geležinkelį arba tunelio klausimai, nors pastarasis jau buvo išsamiai aptartas. Šie ir panašūs dalykai bado akis!“ – interviu „Politikų tribūnai“ sako liberalcentristas, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, neseniai tapęs ir sveikatos apsaugos viceministru, Audrius Klišonis.
Apie tai, kaip vertina naująsias pareigas, rajono valdžią ir su ja susijusias problemas, ministro pavaduotojas pasakoja „Plungės žinių“ skaitytojams.

„Didžiausios investicijos turėtų būti į žmogų“

Klysta tie, kurie mano, kad jaunimui rūpi tik materialūs dalykai. Taip pat nereikėtų jaunų žmonių kaltinti, kad jie kartais neturi kur išlieti savo energijos. Juk, pasak UAB „Plungės baldai“ savininko, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyriaus Jaunimo bendruomenės (JB) vadovo Kęstučio Buivido, kas padaryta, kad jaunimas turėtų kuo užsiimti? Kiek per pastaruosius dešimt metų Plungėje buvo įrengta sporto aikštynų, įkurta dramos ir kitokių būrelių, jaunimo klubų, laisvalaikio užimtumo centrų?
Ne tik apie tai – „Plungės žinių“ interviu su aktyviu verslininku ir jaunuoju politiku.

„Rodos, ir vargo nebuvo...“

Robertas Endrikas savo vadovavimo Plungės miesto seniūnijai laikotarpį prisimena su ilgesiu. Ir kaipgi kitaip prisiminsi, jei tuomet, prieš keliolika metų, seniūnas teturėjo tik stalą, kėdę ir antspaudą. Bet jaunam ir entuziazmo nestokojančiam vyrui pavyko daug ką padaryti. Su džiaugsmu R. Endrikas atmena ir Plungės vėliavos pašventinimą, ir pirmąją Miesto šventę, ir pirmuosius fejerverkus...
„Plungės žinių“ skaitytojams tikrai bus įdomu sužinoti, kaip buvęs seniūnas vertina dabartinę padėtį rajone.

Visos savivaldybės gyvenvietės turėtų būti vystomos tolygiai. Deja...

„Deja, deja, to kol kas nėra. Alsėdžių miestelio bendruomenė, savo iniciatyva ieškanti sprendimų, kaip tvarkyti centrinę aikštę ir apleistus pastatus, nesulaukia reikiamos paramos, primiršti Stalgėnai, nesulaukia tinkamo dėmesio dėl gatvių asfaltavimo ir Babrungo gyvenvietė“, – „Plungės žinioms“ sakė Liberalų ir centro sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Algirdas Pečiulis.
O kaip buvęs meras vertina dabartinės Savivaldybės vadovės darbą? Sporto padėtį rajone? Apie tai tęsiame pokalbį su juo.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama