Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Rubrikos » Aktualijos » Būsto atnaujinimas – nuo ko pradėti?

Būsto atnaujinimas – nuo ko pradėti?

Nusprendus atnaujinti gyvenamąjį būstą, svarbu žinoti nuo ko pradėti, kokias medžiagas naudoti, kur jas užsakyti, ką daryti su statybinėmis atliekomis ir pan. Norint išvengti nemalonumų ir užtikrinti sklandžią darbų eigą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tam tikrus niuansus, padėsiančius su malonumu atlikti namų remontą. Taigi, nuo ko pradėti atnaujinant būstą?

Tam, kad būsto atnaujinimas netaptų tikru galvosūkiu, pirmiausia, rekomenduojama paskaičiuoti preliminarią darbų sąmatą. Apgalvokite, kokią savo biudžeto dalį remontui galite skirti, sukurkite projektą, planą. Jeigu nustatysite remonto laiką, tai gali padėti sumažinti planuojamas išlaidas. Laikoma visiškai įprastu atveju, jei remonto sąmata jo eigoje viršija apie 20% planuojamos išleisti sumos, o nustatytas darbams laikas nusitęsia daugiausiai trims mėnesiams. Tam, kad nustatytu metu atliktumėte visus remonto darbus, reikalingas laikas ir finansinės lėšos būsto atnaujinimo darbams padengti. Platesnė informacija apie paskolos įmokas būsto remontui teikiama bankų skyriuose bei internetiniuose tinklapiuose. Žinant darbų seką, reikiamas medžiagas remonto darbams įsigyti, yra paprasčiau suplanuoti, kiek išlaidų tai pareikalaus. Todėl sukūrus projektą, imamasi būsto atnaujinimo darbų.
Pirmajame etape specialistai pataria nuo lubų, sienų ir grindų pašalinti senas dangas, kurios, priklausomai nuo norimo įgyvendinti projekto, bus keičiamos. Šiuolaikinės rinkos naujovės būsto atnaujinimui siūlo pakabinamas lubas arba, norint pakeisti patalpos išvaizdą, gali pakakti jas nudažyti pasirinkta spalva. Tuomet imamasi darbų, susijusių su langais. Jeigu būsto remonte yra numatytas langų keitimas, juos pakeitus, nepamirškite uždengti plėvele. Antrajame darbų etape rekomenduojama įgyvendinti elektros instaliacijos ir radiatorių keitimo darbus. Kadangi šie darbai sukuria netvarką namuose, apgalvokite, ar jūsų projekte nenusimato dar vieni netvarką ar šiukšles paliekantys darbai. Įprastai ilgiausiai trunka tokie remonto darbai kaip gruntavimas, lubų bei sienų išlyginimas glaistu. Jeigu šių darbų numatytame projekte nėra, sienų spalvą pakeisti galite dažomų tapetų dėka. Tokie tapetai užmaskuoja esamus sienų trūkumus, o spalvų gamos pasirinkimas yra išties platus. Vizualiai praplėsti būsto erdvę galima naudojant šviesius, pastelinius dažus arba akcentuojant vieną kambario sieną. Interjero dizaineriai rekomenduoja nebijoti spalvų ir eksperimentuoti su jomis, taip kambario erdvei suteikiant išskirtinumo.
Keičiant būsto patalpų išdėstymą, dažnai yra reikalingi specialūs leidimai, kuriuos gauti gali prireikti laiko. Todėl jais rekomenduojama pasirūpinti prieš pradedant namų remontą. Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar norima griauti siena yra laikančioji ar paprasta. Būsto konstrukcijai pakeisti gali būti naudojamos pertvaros, gaminamos iš gipskartonio.
Jeigu planuojama keisti santechnikos įrangą, atnaujinti vonios bei tualeto kambarius, šiuos darbus reikia pradėti prieš galutinę būsto apdailą. Tokios rekomendacijos pateikiamos tam, jog prireikus virinimo darbų, nebūtų sugadintos vonios kmabaryje esančios plytelės. Jeigu norima atlikti nedidelį kosmetinį virtuvės kambario remontą, nebūtina įsigyti naujų baldų. Atsinaujinimo efektą sukuria nudažyta siena ar pakeisti stalviršiai. Jaukumo virtuvei sukuria apšvietimas, sumontuotas lentynų ir spintelių apačioje.
Norint vizualiai praplėsti ir padidinti būsto erdvę, rekomenduojama įsigyti, pavyzdžiui, sulankstomas lovas, vietoj įvairių varstomų spintelių rinktis atviras lentynas. Taip pat erdvei praplėsti rekomenduojami veidrodžiai ar veidrodinės plytelės. Kambarius visuomet puošia naminės gėlės, ypač pastatytos netikėtose būsto vietose. Taip pat atsinaujinti padeda tie patys, tačiau savo vietas erdvėje pakeitę baldai. Jų perstatymas bet kuriame namų kambaryje neabejotinai pakeičia interjerą. Nauji pagalvėlių, lovų užtiesalai taip pat atnaujina kambarius. Kilimai, paveikslai, vazonėliai, įvairios dėžės daiktams susidėti, naujos lempos ar jų gaubtai bei kitos interjero detalės yra nebrangios investicijos, padėsiančios būstui atsinaujinti. Tegul jūsų atsinaujinę namai tampa jaukūs, šviesūs ir malonūs leisti laiką!

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama