Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Juodoji kronika

Vagystės
Rugsėjo 20 dieną pastebėta, kad buvo įsibrauta į K. M. butą Plungėje, A. Vaišvilos gatvėje. Pasigesta auksinės grandinėlės, mobiliojo telefono „Nokia“, dviejų neveikiančių vaizdo kamerų. Padaryta žala ir pavogtų daiktų kiekis tikslinama.
Vagys lankėsi ir Pelenių kaimo gyventojo E. S. namuose – pagrobtas kompiuteris. Į gyvenamąjį namą patekta atidarius langą. Nuostolis – 2 000 litų.
Telšių miškų urėdijos girininkas policijai pranešė, kad iš tarpinio medienos sandėlio Paukštakių kaime pavogti šeši trijų metrų ilgio ąžuoliniai rąstai. Žala skaičiuojama.

Apvogė parduotuvę
Rugsėjo 21-osios rytą plungiškė I. V. rado išplėštą savo parduotuvę Dariaus ir Girėno gatvėje. Vagys į vidų pateko išlupę durų apatinę dalį. Pagrobta maisto produktų. Žala skaičiuojama.
Sumušė
Rugsėjo 20-ąją Alsėdžiuose, prie bažnyčios, nenustatyti asmenys sumušė to miestelio mokyklos šešiolikmetį moksleivį. Įvykį matė keturi tos pačios mokyklos auklėtiniai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šiurkštaus viešosios tvarkos pažeidimo.

Žemdirbiai švęs Kuliuose

Pasitarę ūkininkai nusprendė Derliaus šventę šiemet suorganizuoti Kuliuose. Žemdirbiai į būrį rinksis, kol dar orai visai neatšalo – spalio 1 dieną.

Policininkų tinklinio turnyre sekėsi plungiškiams

Rugsėjo 16-ąją Plungės rajone, Mardosų kaime, pramogų ir poilsio komplekse „Žemsuoda“, vyko Telšių apskrities policijos komisariatų darbuotojų tinklinio turnyras, skirtas Angelų sargų dienai paminėti. Iš viso dalyvavo šešios komandos: dvi iš Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, dvi iš Plungės policijos komisariato bei po vieną iš Mažeikių ir Rietavo komisariatų.
Komandos buvo labai aktyvios ir kovojo dėl kiekvieno taško. Dėl 1–2 vietų susitiko Plungės policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai su Mažeikių policijos komisariato darbuotojų rinktine. Po įtemptos kovos, sužaidus tris setus, laimėjo plungiškiai. Dėl 3–4 vietų žaidė Telšių ir Plungės kriminalistai. Ten taip pat vyko arši kova. Po trijų setų vėlgi laimėjo mūsų pareigūnai.

Truikiuose sudegė ūkinis pastatas ir automobis

Sekmadienio, rugsėjo 19-osios, rytą, tuoj po 8 valandos, ugniagesiai gavo pranešimą, kad gaisras kilo Babrungo seniūnijos Truikių kaime. Paaiškėjo, jog dega A. R. priklausančio ūkinio pastato stogas. Ugnis spėjo nuniokoti apie 80 kv. m stogo, taip pat išdegė vidus. Liepsnos sunaikino pastate buvusius namų apyvokos daiktus ir lengvąjį automobilį „Audi 80“. Gaisrininkų pastangomis buvo išsaugotas gyvenamasis namas. Įvykis tiriamas.

Ūkininkai privalo laikytis ATPK reikalavimų

Prasidėjus rudens darbams, kaimo vietovėse dažnai pasitaiko pažeidimų, susijusių su kelio sanitarinės apsaugos zonos nesilaikymu, t. y. žemė ariama ir kultivuojama iki pat kelio važiuojamosios dalies bei ant jos apsisukama. Traktorininkai, veždami mėšlą, barsto jį ant kelio, o įvažiuojant iš laukų į kelią danga apnešama purvu. Todėl pranešama, kad nurodytų reikalavimų nesilaikantys asmenys bus baudžiami pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (LR ATPK) 145 ir 147 straipsnius.

Sveiko maisto šventė

Plungės sveikos gyvensenos klubas „Ave Vita“, veikiantis prie Plungės viešosios bibliotekos, rugsėjo 25 dieną kviečia dalyvauti Palangos sveikatos mokyklos rengiamoje sveiko maisto šventėje „Sveikos lietuviškos vestuvės“ „HBH“ kavinėje. Parodai-degustacijai reikia vežtis savo pasigaminto sveiko maisto. Dalyvius veš autobusas. Registruotis tel.: 57 696, 8 613 08 300.

Juodoji kronika

Pavogti dangčiai
Rugsėjo 13 dieną apžiūrint kelią Plungė–Vėžaičiai pastebėta, kad pavogti keturi lietaus kanalizacijos dangčiai. „Telšių regiono kelių“ įmonei padaryta 1 006 litų žala.
Išmušė, sulaužė
Naktį iš rugsėjo 14-osios į 15-ąją buvo išdaužtas Č. B. M. parduotuvės Birutės g. 37, Plungėje, plastikinių durų stiklo paketas. Be to, sugadinti durų vyriai, sulaužyta elektros skydinė. Padaryta 180 litų nuostolių.
Rastas negyvas
Rugsėjo 17-osios vakare savo namuose aptiktas negyvas Marcių kaimo gyventojas V. R. (gim. 1967 m.). Miręs vyras gulėjo ant grindų virtuvėje. Išorinių smurto žymių nepastebėta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti

Savivaldybių reitinge – 44-oji vieta

Kur šiuo metu geriausia gyventi? Į tai atsako žurnalas „Veidas“, jau ketvirtą kartą sudarantis savivaldybių reitingus.
Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, kokiose srityse kurios savivaldybės pirmauja ir jose gyvenantys žmonės jaučiasi patogiai, o kur vietos valdžiai dar reikėtų pasistengti.
Paaiškėjo, kad geriausia gyventi šiuo metu Neringos, Kauno ir Vilniaus savivaldybėse, o blogiausia – Pagėgių savivaldybėje. Plungės rajono savivaldybė tarp 60-ies kitų užima tik 44-ąją vietą. Už mus, išskyrus skuodiškius (46-oji vieta), geriau gyvena visi artimiausi kaimynai: rietaviškiai (39-oji vieta), kretingiškiai (30-oji vieta), telšiškiai (16-oji vieta), mažeikiškiai (10-oji vieta).
Tiesa, lyginant su praėjusiais metais, kai mūsų – Plungės rajono – savivaldybė buvo 53-iojoje vietoje, galima sakyti, kad padarėme pažangą.

Socialinių darbuotojų bus dviem daugiau

Prašymas Plungės socialinių paslaugų centrui skirti dar vieną socialinio darbuotojo padėjėjo etatą buvo patenkintas dvigubai.
Atsižvelgęs į Socialinės paramos skyriaus vedėjos Genovaitės Vasylienės siūlymą, kad tokio darbuotojo, kuris lankytų senukus, reikėtų ne tik Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, bet ir Plungėje (paslauga į namus kainuoja pigiau nei žmogaus apgyvendinimas senelių globos namuose), Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas nutarė tam neprieštarauti. Kai Savivaldybės taryba pritars, Plungės socialinių paslaugų centras darbuotojų etatų vietoje 20,5 turės 22,5.

Vaikų globos namų auklėtiniams išlaikyti – po 2 253 Lt

Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas rugsėjo 14-ąją pritarė, kad Plungės vaikų globos namuose teikiamos socialinės globos paslaugos kaina turi būti 2 253 Lt vienam vaikui per mėnesį. Į šią sumą įeina darbuotojų darbo užmokestis, maitinimo ir transporto išlaidos, taip pat išlaidos už elektrą, vandenį, šildymą, patalynę, aprangą, medikamentus ir kt.
Pasak įstaigos direktorės Genovaitės Ūsienės, Plungės vaikų globos namuose, kuriuose gali gyventi 60 likimo nuskriaustų vaikų, kaina yra vidutinė, lyginant su kitomis tokio pobūdžio įstaigomis. Pavyzdžiui, Telšiuose, kur vaikų telpa dvigubai daugiau, tokia pat paslaugos kaina yra visu šimtu litų didesnė.
Komiteto nariams pasidomėjus, ar palikdamas valdišką įstaigą našlaitis turi nors kiek pinigų, G. Ūsienė tvirtino, jog jų vaikai pratinami taupyti nuo mažų dienų, be reikalo iš vaiko sąskaitos pinigų neima ir darbuotojai, nors tokią teisę, kad ir batams nupirkti, turi. Iki 18 metų į Vaikų globos namų auklėtinio sąskaitą plaukia tėvų alimentai, maistpinigiai, įvairios išmokos, tad išeidamas į gyvenimą savo sąskaitoje jaunas žmogus turi 15–30 tūkst. Lt.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama