Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Kapucinai pareiškė norą atgauti turtą

Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Budginienė paprašė iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti dviaukštį medinį pastatą J. Biliūno g. 21, kuriame kažkada veikė Jaunųjų technikų stotis (Moksleivių namai). Taip pat – ir prie šio pastato priskirtą 0,13 ha žemės sklypą su sandėliu ir kiemo statiniais.
R. Budginienė paviešino, kad į Savivaldybę rugsėjo pradžioje buvo atvykę religinės bendrijos „Lietuvos kapucinų lurdo viceprovincija“ atstovai su savo advokatais. Jie pareiškė norį atkurti nuosavybės teisę į turtą, valdytą iki Antrojo pasaulinio karo: du gyvenamuosius pastatus (Birutės g. 25 ir Birutės g. 28) ir mokyklos (Birutės g. 25B) kompleksą.
Kadangi butai minėtuose gyvenamuosiuose namuose yra privatizuoti, o rekonstruotame mokyklos pastate veikia „Saulės“ gimnazija, Plungės valdžios atstovai kapucinų religinei bendruomenei pasiūlė kitus privatizuojamų objektų sąrašuose esančius pastatus – buvusias Gintališkės, Paukštakių, Gegrėnų mokyklas ir pastatą Plungėje, J. Biliūno g. 21.
Kapucinai pastatų kaimuose atsisakė, tačiau sutiko perimti J. Biliūno gatvėje esantį statinį ir įsigyti prie pastato priskiriamą žemės sklypą. Tačiau šis nekilnojamasis turtas tesudaro tik trečdalį turto, kurį jie norėtų susigrąžinti, vertės.
R. Budginienė Vietos ūkio ir ekologijos komiteto narius informavo, kad likusią Plungėje turėto turto dalį, tarpininkaujant Vyriausybei, kapucinai nusiteikę susigrąžinti kitose savivaldybėse.
Komiteto pirmininkas V. Jonutis teiravosi, ką kapucinai numatę daryti buvusiuose moksleivių namuose. R. Budginienė atsakė, kad religinės bendrijos atstovai jai tokios informacijos nesuteikė.

Skuba suteikti adresus

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Vaclovas Matavičius, pateikęs komiteto nariams ortofotografinę medžiagą ir planus, paprašė pritarti Paukštakių ir Nausodžio seniūnijų gyventojų parinktiems gatvių pavadinimams.
Kaimų ar sodų bendrijų gatvelių pavadinimai – patys įvairiausi: Babrungo, Geležinkelio, Šiaulių Plento, Akmenskaldės, Tvenkinių, Kregždyno, Kaimynų, Bokšto, Pavėsio ir t. t. Vis dėlto vyraujantis pavadinimų motyvas – floristinis: Pienių, Rožių, Saulėgrąžų, Lubinų, Ramunių, Jurginų, Alyvų, Neužmirštuolių...
V. Matavičius minėjo, kad kiekvienai kaimo trobelei reikia suteikti adresą, priskiriant sodybą arčiausiai esančiai gatvei. Specialistas išreiškė viltį, kad šis darbas bus baigtas iki savivaldybių tarybų rinkimų.

Perbraižys medžioklės plotų ribas

Rugsėjo 14 dieną vykusiame Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje ekologės pareigas einanti Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Beierle-Eigirdienė informavo, kam bus panaudota dalis Aplinkos apsaugos programos lėšų – schemutei perbraižyti.
Siūloma 2 tūkstančius litų skirti Karklėnų, Kulių ir „Draugystės“ medžiotojų būrelių medžioklės plotų vienetų (vienas vienetas – ne mažiau kaip 1 000 ha) riboms pakeisti. To bendrame susirinkime paprašė jų kaimynai – „Šilo rago“ medžiotojų būrelis iš Kretingos.

Pakliuvo vairuotojų ir išgėrusių, ir be saugos diržų

Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) iniciatyva rugsėjo 13–19 dienomis daugelyje Europos šalių buvo organizuojamos policinės prevencinės priemonės, skirtos užtikrinti vairuotojų ir keleivių saugos diržų ir vaikams skirtų specialių sėdynių naudojimą. Mūsų apskrities pareigūnai taip pat dalyvavo šioje akcijoje ir nutvėrė ne vieną pažeidėją.

Konstitucijos egzaminas

Ketvirtasis Konstitucijos egzaminas Plungėje vyks spalio 1 dieną 12 val. Savivaldybės salėje antrame aukšte (Vytauto g. 12, Plungė). Tą pačią dieną 9 val. mokyklose teisės žinias tikrinsis moksleiviai. Daugiau informacijos – svetainėje www.plunge.lt.

Juodoji kronika

Pasigedo suolų
Rugsėjo 22 dieną plungiškė L. N., atvykusi į savo sodybą Kalniškių kaime, pamatė, kad pavėsinėje nebėra dviejų ąžuolinių suolų. Nuostolis – 700 litų.
Pavogtas telefonas
Į policiją kreipėsi Plungės miesto Kalniškių gatvės gyventoja B. P. Moteris pranešė, kad rugsėjo 10 dieną Senamiesčio vidurinėje mokykloje buvo pavogtas jos sūnaus mobilusis telefonas „Samsung“. Aparato vertė – 448 litai.
Išnešė metalo
Iš V. A., gyv. Kadaičių kaime, pagalbinės patalpos pavogta metalo laužo. Vagystė pastebėta rugsėjo 23-iąją. Išnešto metalo kiekis ir padaryta žala tikslinama.

Bus mėtomi jaukai su pasiutligės vakcina

Nuo rugsėjo 10 dienos Lietuvoje prasidėjo rudeninis laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimo etapas. Jaukai su pasiutligės vakcina bus mėtomi iš dviejų orlaivių. Plungės rajone, jei leis oro sąlygos, jaukus su pasiutligės vakcina planuojama išmėtyti per du kartus iki spalio 10 dienos.

Kur kreiptis norint išsitirti vandenį?

Gyventojai dažnai teiraujasi, kur kreiptis norint atlikti cheminius ir mikrobiologinius vandens tyrimus, kokios yra kainos.

Dalys maisto produktus

Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad rugsėjo mėnesio paskutinę savaitę jau ketvirtą kartą bus dalijami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių fondų.

Už pirotechniką bus atsakinga policija

Plungės rajono savivaldybės taryba ruošiasi panaikinti visus savo priimtus sprendimus, susijusius su leidimais prekiauti pirotechnikos gaminiais ir su tai susijusia vietine rinkliava.
Kaip informavo Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja Ona Janavičienė, nuo šių metų liepos 1 dienos už pirotechnikos leidimus ir draudimus yra atsakingi teritoriniai policijos komisariatai.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama