Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Spalio mėnesį – dar vienos įmonės bankrotas

Kaip skelbia Įmonių bankroto valdymo departamentas, šiuo metu Plungės rajono savivaldybėje vykdomos 29 bankroto procedūros. Viena paskutiniųjų įmonių, kuriai oficialiai paskelbta veiklos pabaiga, – plungiškių uždaroji akcinė bendrovė „MS contractor“.
Spalio 1-ąją įmonei „MS contractor“ bankroto bylą iškėlė Klaipėdos apygardos teismas. Nuo 2007-ųjų pavasario Plungėje, Truikių g. 19, įregistruota bendrovė vertėsi plieno konstrukcijų gamyba ir kitais metalo gaminiais. Įmonei vadovavo Saulius Gramauskas.
Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, nuo 1999-ųjų pabaigos iki 2010-ųjų vasario mėnesio Plungės rajono savivaldybėje jau baigtos 109 įmonių bankroto procedūros.

Planas pakoreguotas

Plungės šilumos tinklų ūkiui modernizuoti 2009–2010 metais buvo numatyta skirti pusę milijono litų.
Vietos ūkio ir ekologijos komitete Plungės šilumos tinklų direktorius Petras Piekus ir ekonomistė Laimutė Antanavičienė paprašė šilumos ūkio modernizavimo priemonių lentelėje šį skaičių pakeisti į 820 tūkst. litų. Motyvuota tuo, kad Lentpjūvės gatvėje esančios biokuro katilinės parengiamieji darbai atsiėjo 300 tūkst. Lt, paklota šilumos trasa – 600 tūkst. Lt, o šilumos trasų modernizavimas – 180 tūkst. Lt.

Nutrauks panaudos sutartį

Po viešosios įstaigos Plungės turizmo ir verslo informacijos centro likvidavimo Savivaldybė pasiūlė knygyno „Varpas“ direktorei Vaclavai Žutautienei nuo gruodžio 1 dienos nutraukti negyvenamųjų patalpų Senamiesčio a. 5 panaudos sutartį.
Laikinai, kol bus įrengtos skirtos patalpos, čia dirbti persikels Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas.

Leido gręžti

Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariams pritarus, Savivaldybės administracijos direktorių pavaduojanti Asta Beierle-Eigirdienė leido Virginijui Gramauskui Tarvainių kaime, 3,3 ha žemės ūkio paskirties sklype, įsirengti privataus naudojimo vandens gręžinį.

Juodoji kronika

Nelegalus ginklas
Policijoje užregistruotas pranešimas, kad Paukštakių seniūnijos Gelindėnų kaimo gyventojas A. M. neteisėtai laiko 16-ojo kalibro lygiavamzdį šaunamąjį ginklą.

Apiplėšė
Spalio 21 dieną, apie pusę dviejų, Plungėje, prie miesto stadiono vartų, buvo apiplėšta Alksnėnų kaimo gyventoja T. N. (gim. 1936 m.). Moteris ėjo į autobusų stotį, kai pribėgę trys jaunuoliai iš rankos išplėšė rankinuką. Senutė neteko paso, pensininko pažymėjimo, piniginės su 30 litų, vaistų už 130 litų, „Swedbank“ kortelės ir rankinuko kišenėje įdėtų 1 500 litų. Iš viso padaryta 1 660 litų nuostolių.

Pavogė
Spalio 21-osios rytą Plungės miesto V. Mačernio gatvės gyventoja R. B. pamatė, kad yra išdaužtas jos automobilio „Audi 80“ vairuotojo durelių stiklas. Iš mašinos pavogta automagnetola. Žala – 400 litų.

Užmušė
Į policiją kreipėsi Degučių kaime gyvenanti L. M. Moteris pranešė, kad jos sugyventinis L. D., būdamas neblaivus, užmušė kačiuką. Vyriškiui nustatytas 2,49 promilės girtumas.

Sugadinta
Apžiūrint kelią Šiauliai–Palanga, 109-ajame kilometre pastebėta, kad sugadintos dviejų atitvarų metalinės sijos ir trijų atitvarų statramsčiai. Nuostolis – 2 098 litai.

Važiavimas į hemodializės procedūras gali brangti

Plungės socialinių paslaugų centras teikia specialiojo transporto paslaugas. Iki šiol nemokamai šiomis paslaugomis galėjo naudotis tie asmenys, kurių pajamos buvo mažesnės už 3 VRP (vidutines remiamas pajamas), t. y. 1 050 Lt. Savivaldybės tarybai ruošiamasi teikti pasiūlymą dėl pakeitimų – kad paslaugas nemokamai gautų tie, kurių pajamos mažesnės už 2 VRP, t. y. 700 Lt. Tačiau numatyta didinti mokestį tiems, kurie centro transportu vyksta į hemodializės procedūras. Dabar į inkstų valymo procedūras vežama 14 plungiškių. Tarybai pritarus, jiems už kilometrą teks mokėti nebe 8 ct, o 20 ct, t. y. 50 proc. patvirtintos paslaugų teikimo kainos (buvo 20 proc.).

Pagalbos pinigai bus skiriami tada, kai jų bus

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė Sveikatos ir socialinės apsaugos komitete antradienį pateikė pasiūlymą dėl pagalbos pinigų skyrimo ir mokėjimo. Pagalbos pinigai – tai mėnesinė periodinė išmoka vaiką globojančiam asmeniui, nesusijusiam su globotiniu giminystės ryšiais. Siūloma išmoka – 130 Lt kiekvieną mėnesį. Tiesa, tokius pagalbos pinigus globėjai gaus tik tuo atveju, jei Savivaldybė tam turės lėšų.

Nauja interneto svetainė

„Teritorinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės – bendros sportinės veiklos ir kuriamas pagrindas ateičiai“. Bendradarbiaujant ne kartą apsikeista vizitais, surengta bendrų sporto renginių, konferencijų. Siekiant, kad ši draugystė nenutrūktų pasibaigus projektui, buvo sukurtas specialus interneto puslapis. Svetainėje ne tik sudėta visa informacija apie projekto renginius ir susitikimus, bet ir bus suteikta galimybė toliau abiejų šalių sportininkams bendradarbiauti dalijantis informacija. Plungės sporto bendruomenė galės puslapyje dėti medžiagą apie įvairias varžybas, pasiekimus, dalyvauti forumuose diskutuojant aktualiais sporto klausimais, taip pat tai padės lengviau užmegzti kontaktus siekiant kurti bendrus projektus. Naujosios svetainės adresas: www.latlitsport.eu

Juodoji kronika

Fabrikėlis
Spalio 15-osios vakare Stanelių kaime, R. N. sodyboje, buvo aptikta naminės degtinės gamybos įranga, 1 000 litrų raugo ir penki maišai miltų.
Išmušė langą
Spalio 15-ąją, apie 22 val. vakaro, įsijungė parduotuvės „Cento“ Plungėje, A. Vaišvilos g. 17, apsaugos signalizacija. Kažkas išdaužė plastikinį langą. Padaryta 650 litų žala.
Dingo telefonas
Žlibiniškis J. V. spalio 13-ąją, grįžęs autobusu iš Kretingos į Plungę, kišenėje neberado mobiliojo telefono „Samsung“, kurio vertė – 299 litai.
Pavogta medžių
Į policiją kreipėsi Telšių miškų urėdijos atstovas. Spalio 13 dieną pastebėta, kad Platelių girininkijoje, miške Dišlių kaime, nukirstos ir pavogtos aštuonios eglės ir trys pušys. Pavogtos medienos kiekis – apie 6 kubinius metrus. Nuostolis – apie 600 litų.
Strypu į galvą
Naktį iš spalio 15-osios į 16-ąją darbo vietoje Militarizmo muziejuje Plokščių kaime buvo užpultas plungiškis M. P. Nepažįstami asmenys metaliniu strypu sudavė sargui į galvą ir kitas kūno vietas, išdaužė statybinio vagonėlio langus.

Primename vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėtojams!

Visoje Telšių apskrityje įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, kurią privalo mokėti visi komunalinių atliekų turėtojai – tiek fiziniai asmenys, tiek juridiniai asmenys.
Gyventojai patys galėjo pasirinkti, kaip mokėti rinkliavą – iš karto už visus metus ar ketvirčiais. Tačiau yra dalis rinkliavos mokėtojų, kurie šiais metais dar nemokėjo už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Raginame kuo skubiau sumokėti skolą, nes būsime priversti skolininkus perduoti skolų išieškojimo įmonei, o tokiu atveju jų laukia dar papildomos išlaidos. Jeigu kas nėra išsaugojęs mokėjimo pranešimo, gali kreiptis į UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą, esantį Senamiesčio a. 7, Plungėje; tel. (8 448) 54 714.
Taip pat primename, kad pasikeitus buto ar namo savininkams reikia pristatyti UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui nekilnojamojo turto registro išrašą-pažymėjimą apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre. Be to, pirkdami butą ar namą, pasidomėkite, ar parduodamo turto savininkai yra sumokėję vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą.
Rinkliavos mokėtojai, turintys kokių nors klausimų ar neaiškumų, maloniai prašomi atvykti arba paskambinti.
UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro administracija
Tel. (8 448) 54 714
www.tratc.lt

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama