Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Juodoji kronika

Fabrikėlis
Spalio 15-osios vakare Stanelių kaime, R. N. sodyboje, buvo aptikta naminės degtinės gamybos įranga, 1 000 litrų raugo ir penki maišai miltų.
Išmušė langą
Spalio 15-ąją, apie 22 val. vakaro, įsijungė parduotuvės „Cento“ Plungėje, A. Vaišvilos g. 17, apsaugos signalizacija. Kažkas išdaužė plastikinį langą. Padaryta 650 litų žala.
Dingo telefonas
Žlibiniškis J. V. spalio 13-ąją, grįžęs autobusu iš Kretingos į Plungę, kišenėje neberado mobiliojo telefono „Samsung“, kurio vertė – 299 litai.
Pavogta medžių
Į policiją kreipėsi Telšių miškų urėdijos atstovas. Spalio 13 dieną pastebėta, kad Platelių girininkijoje, miške Dišlių kaime, nukirstos ir pavogtos aštuonios eglės ir trys pušys. Pavogtos medienos kiekis – apie 6 kubinius metrus. Nuostolis – apie 600 litų.
Strypu į galvą
Naktį iš spalio 15-osios į 16-ąją darbo vietoje Militarizmo muziejuje Plokščių kaime buvo užpultas plungiškis M. P. Nepažįstami asmenys metaliniu strypu sudavė sargui į galvą ir kitas kūno vietas, išdaužė statybinio vagonėlio langus.

Primename vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėtojams!

Visoje Telšių apskrityje įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, kurią privalo mokėti visi komunalinių atliekų turėtojai – tiek fiziniai asmenys, tiek juridiniai asmenys.
Gyventojai patys galėjo pasirinkti, kaip mokėti rinkliavą – iš karto už visus metus ar ketvirčiais. Tačiau yra dalis rinkliavos mokėtojų, kurie šiais metais dar nemokėjo už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Raginame kuo skubiau sumokėti skolą, nes būsime priversti skolininkus perduoti skolų išieškojimo įmonei, o tokiu atveju jų laukia dar papildomos išlaidos. Jeigu kas nėra išsaugojęs mokėjimo pranešimo, gali kreiptis į UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą, esantį Senamiesčio a. 7, Plungėje; tel. (8 448) 54 714.
Taip pat primename, kad pasikeitus buto ar namo savininkams reikia pristatyti UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui nekilnojamojo turto registro išrašą-pažymėjimą apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre. Be to, pirkdami butą ar namą, pasidomėkite, ar parduodamo turto savininkai yra sumokėję vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą.
Rinkliavos mokėtojai, turintys kokių nors klausimų ar neaiškumų, maloniai prašomi atvykti arba paskambinti.
UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro administracija
Tel. (8 448) 54 714
www.tratc.lt

Juodoji kronika

Fabrikėlis
Plungės rajono savivaldybės Smilgių kaime aptikta naminės degtinės varykla. Be įrangos, rastas didelis kiekis jau gatavų svaigalų – apie 200 litrų.

Dingo žiedai
Spalio 14 dieną Plungės miesto V. Mačernio gatvės gyventoja S. A. S. policijai pranešė, kad iš neužrakinto buto pavogti penki auksiniai žiedai. Pradingusių papuošalų vertė – 4 212 litų.

Nepraleido
Spalio 16 dieną Plungėje, A. Jucio, V. Mačernio ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje, įvyko eismo nelaimė: buvo partrenkta dviratininkė. Mūsų savivaldybės gyventojas M. R., sukdamas automobiliu į kairę iš V. Mačernio gatvės, nepraleido tiesiai dviračiu važiuojančios plungiškės J. J. Nukentėjusiai moteriai nustatyti galvos ir čiurnos sumušimai, delno raiščio plyšimas. Suteikę pagalbą, medikai išleido J. J. gydytis į namus.

Sumušė
Spalio 16-osios vakare į Plungės ligoninės priėmimo skyrių dėl veido ir galvos sumušimų kreipėsi mūsų savivaldybės gyventojas O. Ž. Po kurio laiko į ligoninę buvo pristatytas klaipėdietis A. M. – jam sumušta ranka. Abu nukentėjo prie Stalgėnų kultūros namų nuo nepažįstamų jaunuolių.

Laikė uždarytą
Policijai pareiškimą parašė plungiškė D. B. Moteris teigia, kad spalio 12-osios vakare ją kambaryje užrakino sutuoktinis E. Ž. Vyras žmoną užrakintą laikė apie 24 valandas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl asmens laisvės apribojimo.

Varykla
Spalio 18 dieną Alsėdžių seniūnijos Skirpsčių kaime, miške šalia R. G. sodybos, rasta naminės degtinės varykla. Fabrikėlyje buvo dalis naminukės gamybos įrangos ir apie 3 000 litrų raugo.

Prekiaujantys ūkininkai gali sustoti ant šaligatvio

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad Vyriausybė pritarė Kelių eismo taisyklių pakeitimui, kuriuo remiantis ūkininkams, prekiaujantiems mobiliuosiuose turgeliuose, bus leidžiama mašinas statyti ant vejų ir šaligatvių.
Jau nuo 2009 metų vasaros ūkininkai ir kiti asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, savo ūkyje išauginę žemės ūkio produktus ar iš jų pagaminę maisto produktus, teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę prekiauti šiais produktais viešose vietose. Tokia prekyba vykdoma savivaldybių ir privačių asmenų nustatytose ir paskirtose teritorijose, turint atitinkamus leidimus. Prekiaujama iš transporto priemonių, jos statomos minėtose nustatytose ir paskirtose teritorijose. Dažniausiai tai būna įvairios prekybos centrų aikštelės, aikštės, šaligatviai.
Priėmus Kelių eismo taisyklių pakeitimą, laikinuose turgeliuose leidžiama stovėti transporto priemonėms, turinčioms leidimą prekiauti viešoje vietoje per renginius.

Daugiausia avarijų – dėl greičio

Dažniausiai pasitaikanti eismo įvykių priežastis – saugaus greičio nesilaikymas. Kelių policijos pateiktais duomenimis, nuo sausio iki spalio mėnesio mūsų savivaldybės keliuose dėl to įvyko 45 avarijos. Kitų priežasčių sąraše minimi laukiniai gyvūnai (25 nelaimės), saugaus atstumo nesilaikymas ir kelio nedavimas keičiant važiavimo kryptį (po 9 avarijas), taip pat nesaugus lenkimas (8 eismo įvykiai) ir kelio nedavimas sankryžose (4 nelaimės). Dar tris avarijas sukėlė pėstieji.

Avaringiausi savivaldybės keliai

Plungės kelių policija informuoja, kad, išanalizavus šių metų avarijų duomenis (iki spalio 1 d.), išryškėjo avaringiausi keliai. Pirmoje vietoje minimas kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė 38–67 km ruožas (įvyko 20 avarijų), paskui – Šiauliai–Palanga, 81–112 km (15 eismo nelaimių), trečioje vietoje – Plungė–Vėžaičiai, 8–21 km (9 eismo įvykiai). Į penketuką dar patenka kelio Salantai–Plateliai–Alsėdžiai 12–28 km ruožas (4 avarijos) ir kelio Mardosai–Karklėnai–Šiemuliai pradžia, 1–2 km (2 eismo įvykiai).
Plungės mieste avaringiausiomis laikomos šios gatvės: J. Tumo-Vaižganto (12 avarijų), A. Jucio (11), Dariaus ir Girėno (5).

Paminėta Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją pasaulyje, pagerbiant regėjimo negalią turinčius žmones, yra minima Baltosios lazdelės diena. Ši diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Daugelyje šalių spalio 15-ąją organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.
Ši diena prisiminta ir Plungėje. Sekmadienį kultūros centre vyko renginys, skirtas būtent Baltosios lazdelės dienai. Dalyvavo kultūros centro kolektyvai ir svečiai iš Kelmės ir Telšių.

Viešojoje bibliotekoje – skaitovai iš užsienio

Spalio 14 dieną Plungės viešojoje bibliotekoje vyko festivalio „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ renginys. Į Plungę atvažiavo ir savo kūrybą pristatė skaitovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio: Anna Ruchat (Šveicarija), Immanuelis Mifsudas (Malta), Fabio Stassi (Italija), Danutė Kalinauskaitė, Undinė Radzevičiūtė, Laurynas Katkus (Lietuva).

Ar žinote, kad...

Sekmadienį, spalio 17-ąją, pasaulyje bus minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Šią dieną inicijavo tarptautinis judėjimas už pagalbą skurstantiems „Ketvirtasis pasaulis“, 1992 metais ją patvirtino Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja. Tarptautinė kovos su skurdu diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančius žmones, rengiamos paramos akcijos.

Grįžo trys mokiniai

Švietimo skyriaus specialistai rugsėjo mėnesį rinko informaciją apie 2009–2010 mokslo metais į Plungės rajono savivaldybės mokymo įstaigas mokytis atvykusius moksleivius, kurių tėvai grįžo iš užsienio gyventi į Lietuvą. Skaičius nėra didelis – trys vaikai. 2009–2010 mokslo metais po vieną „užsienietį“ mokėsi Alsėdžių vidurinėje ir Stalgėnų pagrindinėje mokyklose, taip pat Platelių gimnazijoje.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama