Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Plungės kultūros centro renginiai

Lapkričio 7 d. 13 val. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje – 5-oji sakralinės muzikos šventė. Dalyvaus tarptautinių konkursų laureatė, operos solistė Sigutė Trimakaitė (sopranas), Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos choras (vad. Z. Kariniauskienė), Plungės kultūros centro kamerinis choras (vad. A. Vildžiūnas), smuikininkė Vakarė Daukšaitė, saksofonininkas Dovydas Baranauskas. Organizatoriai – Plungės kultūros centras, Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
Lapkričio 9 d. – Šiaulių dramos teatro gastrolės:
12 val. – spektaklis vaikams „Blusyno pasakojimai“. 1 dalies kreivos istorijos iš berniuko ir mergaitės gyvenimo pagal Gendručio Morkūno knygą. Spektaklis skirtas vaikams nuo 5 metų.
18 val. – Carlo Goldini dviejų dalių komedija „Viešbučio šeimininkė“. „Viešbučio šeimininkė, arba Mirandolina“ (La locandiera), parašyta 1753 metais, yra bene populiariausia C. Goldoni pjesė.
Lapkričio 10 d. 18 val. – pramoginis renginys jaunimui „(Ne!) Paskutinė dozė“.
Lapkričio 12 d. 10.30 ir 16.30 val. – 7-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo pramoginės muzikos festivalis-konkursas „Šypsenėle, nepabėk“. Konkurse dėl geriausiųjų vardo varžysis 39 solistai, 20 grupių iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos. Bilietai jau parduodami.
Daugiau informacijos: www.plungeskc.com.

Juodoji kronika

Apiplėšė gatvėje
Lapkričio 2-osios vakarą Plungėje, prie V. Mačernio gatvės 49-ojo namo, buvo apiplėštas plungiškis V. L. Pavartojus smurtą, iš jaunuolio atimtas mobilusis telefonas „Sony Ericsson“. Nuostolis – 150 litų.
Pagrobė rankinę
Lapkričio 3 dieną plungiškė B. J. ėjo link namų Birutės skersgatvyje. Pripuolęs nepažįstamas jaunuolis pagrobė senutės rankinę, kurioje buvo įvairių vaistų, receptų ir kompensuojamųjų vaistų knygelė. Moteris patyrė 110 litų žalą.

Išdaužė langą
Spalio 29-osios vakare buvo išdaužtas parduotuvės „Cento“, esančios A. Vaišvilos g. 17, Plungėje, lango stiklo paketas. Į vidų nepatekta, nieko nepaimta. Nuostolis – 1 200 litų.
Atėmė motorolerį...
Spalio 31-ąją Plungėje, A. Vaišvilos gatvėje, jaunuolis, pavartojęs smurtą, iš nepilnamečio atėmė motorolerį „Qingqi“.
...kompiuterį
Visų Šventųjų vakarą Plungėje, prie J. Tumo-Vaižganto gatvės 84-ojo namo, nepažįstami jaunuoliai sumušė skuodiškį E. T. (gim. 1990 m.) ir pakeriškį V. T. (gim. 1991 m.). Be to, iš E. T. užpuolikai pagrobė nešiojamąjį kompiuterį „Toshiba“. Padaryta žala – 2 000 litų.
Pavogė megztuką...
Spalio 30-ąją nuo drabužių džiovyklos prie Dariaus ir Girėno gatvės 58-ojo namo pavogtas plungiškės K. N. megztukas. Žala – 160 litų.
...pinigus, papuošalus...
Apvogtus savo namus spalio 31-osios vakare grįžęs rado Plungės miesto Medingėnų gatvės gyventojas A. R. Vagys į vidų pateko išlaužę plastikinį langą. Pradingo pinigai ir juvelyriniai auksiniai dirbiniai.
...skydelį...
Spalio 31-osios rytą pastebėta, kad yra išmuštas individualiai įmonei priklausančio automobilio „Ford Mondeo“, palikto nesaugomoje aikštelėje prie Birutės gatvės 25-ojo namo Plungėje, durelių stiklas. Pavogtas automagnetolos skydelis.
...metalo laužą
Lapkričio 1-ąją Kantaučių kaimo gyventojas A. G. pamatė, kad nebėra apie tonos metalo laužo, sudėto dirbtuvių kieme. Nuostolis – 600 litų.
Vogė iš mašinų
Per ilgąjį savaitgalį išdaužti Plungėje, prie V. Mačernio gatvės 1-ojo, 5-ojo ir 9-ojo namų, paliktų automobilių „Peugeot 307“, „Audi 80“, „Peugeot 306“, „VW Transporter“ ir „Nissan Qashqai“ langų stiklai. Iš mašinų salonų pavogta įvairių daiktų.

Apvogė kavinėje
Naktį iš spalio 29-osios į 30-ąją Plungės kavinėje „Centras“ apvogtas plungiškis E. J. Prapuolė vyro odinė striukė, kurios kišenėje buvo mobilusis telefonas „Nokia“ ir 300 litų. Patirti nuostoliai – 1 250 litų.
Dingo pinigai
Lapkričio 1-osios rytą Kantaučių kaimo gyventoja V. P. savo rankinėje, paliktoje miegamajame, neberado 3 900 eurų. Pinigai pradingo per išgertuves.

Plungės „Ryto“ pagrindinei mokyklai – 30 metų!

Spalio 22-oji Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje buvo diena, skirta mokyklai. Kodėl? Ogi todėl, kad mokymo įstaigai šiemet sukako 30 metų!
Šį jubiliejų gražiai, smagiai ir aktyviai paminėjo pradinių klasių mokiniai. Vaikai aplankė parodą, kurią paruošė mokytojos Irena Buterlevičienė ir Laima Milvydienė. Įdomu buvo pradinukams vartyti kronikas, rasti save, savo broliukus ir sesutes, net savo tėvelius, kurie mokėsi šioje mokykloje, nuotraukose, vinjetėse.
Mokiniai piešė save ir klijavo veidukus ant klasės langų, kur jie mokosi, kur žaidžia, sportuoja, dainuoja... Pradinukai spalvino mokyklos emblemą, klijavo saulutei ant klasės durų spindulėlius.
Muzikos mokytojos Romena Zabielienė ir Rita Banionienė paruošė muzikinę programą, kurios metu vaikai dainavo, žaidė muzikinius liaudies žaidimus.
Prisiminimais dalijosi nuo pat mokyklos atidarymo dirbanti mokytoja Genė Jankauskienė. Buvusi mokinė, dabar – anglų kalbos mokytoja, Sandra Razmienė parodė vaikams nuotraukas, kai ji buvo pradinukė, dar su uniforma, vinjetę, papasakojo, kokia mokykla buvo tuomet.
Trečiokai ir ketvirtokai sprendė kryžiažodį, kuriame turėjo rasti savo mokyklos pavadinimą, piešė savo klasę, savo mokyklą. Baigę darbus visi skubėjo pažiūrėti veidukų languose, ieškojo savo ir draugų veidukų.
Smagu mokykloje, kur yra įdomios veiklos, gražių ir prasmingų švenčių, sporto renginių, kur vaikų laukia rūpestingos ir puikios mokytojos. Ačiū joms!

Plungėje nubausti du nelegaliai dirbę asmenys

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai kartu su kitomis kontrolės institucijomis šiemet patikrino apie 40 fizinių ir juridinių asmenų, teikiančių automobilių remonto paslaugas. Beveik pusės veikloje nustatyta įvairių mokestinių pažeidimų.

Pagrindinė santuokinio amžiaus sumažinimo priežastis – nėštumas

Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, Plungės rajono savivaldybėje vidutiniškai per metus santuokinis amžius sumažinamas 4–8 nepilnamečiams, daugeliu atvejų merginoms. Pavyzdžiui, 2008 metais santuokinis amžius buvo sumažintas 7 merginoms ir 2 vaikinams, 2009 metais – 4 merginoms, šiais metais – 2 merginoms. Visais šiais atvejais pagrindinė santuokinio amžiaus sumažinimo priežastis buvo nėštumas.
Norinčio tuoktis, tačiau neturinčio aštuoniolikos metų, asmens prašymu teismas supaprastinto proceso tvarka turi teisę sumažinti tokio asmens santuokinį amžių, bet ne daugiau kaip dvejais metais. Nėštumo atveju teismas gali leisti tuoktis asmeniui, nesulaukusiam šešiolikos metų.

Pasveikino kriminalistus

Spalio 27-oji – Kriminalinės policijos diena. Ta proga kriminalistus sveikino Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Alfonsas Motuzas, geriausiems pareigūnams buvo įteikti apdovanojimai. Plungės policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Andriui Balsiui policijos generalinis komisaras už nepriekaištingą tarnybinių pareigų ėjimą pareiškė padėką.
Telšių apskrities VPK viršininko įsakymu trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ buvo apdovanotas vyresnysis policininkas Andrius Pocius, dirbantis Kriminalinės policijos skyriaus patruliu, o padėkos raštą gavo šio skyriaus tyrėja Danutė Kurmienė. Dar keturi mūsų pareigūnai buvo nudžiuginti trimis dienomis papildomų mokamų atostogų.

Krepšinio sirgalių dėmesiui!

2010 m. lapkričio 5 d. 18 val. susitiks „Plungė-SM“ ir Rietavo „Liūtas“.
Rungtynės vyks „Žemaitijos suvenyro“ sporto salėje (Telšių g. 26A, Plungė).
Maloniai kviečiame atvykti ir palaikyti savo miesto komandą.

Kviečia į tradicinę akciją

Kasmet, artėjant Visų Šventųjų dienai, Plungės jaunimo reikalų taryba, jaunimo organizacija „Krantas“ ir Plungės miesto seniūnija organizuoja tradicinę pilietinę akciją „Nė vieno kapo be žvakutės“ ir kviečia visą Plungės krašto jaunimą joje dalyvauti. Per akciją ne tik ant pamirštų kapų uždegamos žvakutės, bet ir pasistengiama neprižiūrimas kapavietes sutvarkyti. Visiems akcijos dalyviams yra nemokamai dalijamos žvakutės.
Šią jaunimo iniciatyvą ne pirmus metus remia gydytojas Petras Beinoras. Trečiadienį akcija prasidėjo Plungės miesto senųjų kapinių tvarkymu.

TRATC-as apmokestino parapiją

Paaiškėjo, kad Plungės parapijos tikintieji skolingi Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC) už į sąvartyną atvežtus parapijos namų nuodėgulius daugiau nei 3 tūkstančius litų. Tai liudija klebonui atsiųsta TRATC-o sąskaita faktūra.
Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitete prisiminta, kad po gaisro parapijos namuose TRATC-as buvo prižadėjęs priimti atliekas labdara.
„Kažkam nelaimė, kažkam – biznis!“ – stebėjosi komiteto nariai, kad TRATC-o direktorius Algirdas Vaitkus netesi duoto pažado.

Pretendentai į viršplanines biudžeto pajamas

Sužinoję, kad į Plungės rajono savivaldybės biudžetą įplaukė viršplaninis milijonas, į eilę jau rikiuojasi pinigų prašytojai. Lopšelių-darželių darbuotojai prašo skirti lėšų darbo užmokesčiui, Žemaičių Kalvarijos kultūros centras – išmokoms atleistai direktorei išmokėti, Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla – 14 tūkst. Lt darbo užmokesčiui, biblioteka – priešgaisrinei įrangai punktuose įrengti, Plungės kultūros centras – 5,4 tūkst. Lt gesintuvams ir t. t.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama