Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Šalčio aukų dar tik laukiama

Spūstelėjęs šaltis neišvengiamai pridės darbo tiek medikams, tiek nakvynės namams. Ligoninėje jau gydomas pirmas nušalimus patyręs nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis žmogus, o į Plungės nakvynės namus pirmadienį patys pasiprašė du vyriškiai.

Kelionės į šventąjį Japonijos kalną įspūdžiai

Šiandien, gruodžio 10 dieną, 16.30 val. Plungės keliautojų klubas „Terra incognita“ kviečia į Plungės viešąją biblioteką (Laisvės al. 19), kurioje vyks susitikimas su keliautoja, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos etnologe Aldona Kuprelyte. Bus demonstruojami video- ir skaidrių filmai. Veiks Plungės keliautojų šių metų žygių fotografijos paroda. Bus priimami į keliautojų klubą nauji nariai.

„Gimė 26, mirė 46“, –

tokią lapkričio mėnesio statistiką pateikia Plungės civilinės metrikacijos skyrius. Mirtingumas paskutinį rudens mėnesį ženkliai lenkė gimstamumą. Plungės mieste užregistruoti 25 mirties atvejai, tarp kaimo seniūnijų daugiausia netekčių – 6 – užfiksuota Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, 4 savo bendruomenės narių neteko Nausodžio, 3 – Platelių seniūnija.
Lapkritį Plungėje gimė 13 kūdikių, 5 naujais gyventojais pasipildė Nausodžio seniūnija, 4 – Babrungo.
Pastarąjį mėnesį buvo įregistruoti 7 tėvystės pripažinimai, užregistruoti 2 kūdikiai, kai vaiko motina nėra susituokusi su jo tėvu ir tėvystė nepripažinta. Nutraukta net 21 santuoka, o susituokti nusprendė 11 porų.

Juodoji kronika

Atvežtas miręs
Naktį iš gruodžio 5-osios į 6-ąją greitosios medicinos pagalbos automobiliu į Plungės ligoninės priėmimo skyrių buvo atvežtas miręs Gintališkės kaimo gyventojas A. J. (gim. 1967 m.). Informaciją tikslina policijos tyrėjas.

Sumokėjo netikrais pinigais
Gruodžio 7 dieną nuo sukčiaus nukentėjo Plungės miesto V. Mačernio gatvės gyventojas M. G. J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie „Maximos“ prekybos centro, plungiškis susitiko su jaunu vyru ir už 800 eurų jam pardavė automobilį „Peugeot 406“. Kitą dieną M. G. nuėjo į „Snoro“ banką išsikeisti gautų eurų. Banko darbuotojai kilo įtarimas, kad pinigai gali būti padirbti, ir ji iškvietė policiją. Pareigūnams apgautas vyras sakė, kad mašinos pirkėjo nepažinojo. Sukčius prisistatė esąs iš Kauno, buvo maždaug 25 metų amžiaus, apie 180 cm ūgio, trumpai kirptais beveik juodais plaukais, apvalaus veido. Plungiškis patyrė 2 752 litus nuostolių.

Kauną atsiimti apdovanojimų vyko ir mūsų ūkininkai

Prieš savaitę, lapkričio 27 dieną, į Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą suvažiavo geriausi visos šalies ūkininkai. Tądien žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir Lietuvos ūkininkų sąjungos tarybos pirmininkas Jonas Talmantas apdovanojo net 129 konkurso „Metų ūkis 2010“ nugalėtojus. Džiugu, kad tarp jų buvo ir Plungės bei Rietavo savivaldybių ūkininkų šeimų.

Pagal naują finansavimo modelį lėšų skirta ir plungiškių bendrijai

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, praėjusią savaitę buvo pasirašyta antra sutartis dėl lengvatinio kredito suteikimo būsto atnaujinimo darbams pagal naująjį finansavimo modelį JESSICA. Šįkart Šiaulių bankas lėšų skyrė vienai Plungės daugiabučio namo bendrijai.

Numatė patalpas Atviram jaunimo centrui

Plungės rajono savivaldybės taryba pritarė siūlymui nuo kitų finansinių metų suteikti patalpas pagal panaudą VšĮ Atviram jaunimo centrui. Šio centro direktorius darbo kabinetą turės Savivaldybės administracijos pastate (Vytauto g. 12).

Kvietimų metai

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė informavo tarybos narius, kaip Savivaldybėje vykdomi investiciniai projektai. Pagrindiniame sąraše yra 56 projektai, dar dešimt įrašyti į rezervą.
Ž. Piepalienė pripažino, kad tokia projektų gausa Savivaldybei yra didelis iššūkis, nes per ribotą laiką buvo gautas didelis kvietimų skaičius. Vedėjos nuomone, kitas didelis stabdys – tai, kad gana ilgos viešųjų pirkimų derinimo procedūros, vėluoja techniniai projektai.
Tarybos nario Roberto Endriko nuomone, nėra gerai, kai skelbiamas vienas konkursas projektavimui ir rangos darbams. Paprastai laimi tas, kuris pasiūlo mažiausią kainą, o tai negarantuoja objektui gerų technologijų ir patikimų medžiagų.

Juodoji kronika

Perpjovė delną
Į ligoninės priėmimo skyrių kreipėsi sužalotas plungiškis A. V. Vyriškis nukentėjo gruodžio 2-osios vakare krūmais apaugusioje vietoje netoli Lentpjūvės gatvės, šalia geležinkelio bėgių. Priėję trys jaunuoliai pareikalavo, kad A. V. atiduotų pinigus ir cigaretes. Kai plungiškis atsisakė tai padaryti, vienas iš vaikinų ėmė mojuoti peiliu. Vyras ranka gynėsi, todėl peiliu jam buvo perpjautas delnas. Jaunuoliai pabėgo.
Sumušė ir įžeidinėjo
Plungės miesto V. Mačernio gatvės gyventoja L. N. policijai pranešė apie netinkamą savo sutuoktinio V. N. elgesį. Gruodžio 2-ąją S. Jurkaus prekybos centre, kur moteris dirba, matant bendradarbiams, vyras ją sumušė, įžeidinėjo.

Išnuomos tris boksus

Plungės rajono savivaldybės taryba pritarė minčiai skelbti garažų, esančių prie VšĮ Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos, nuomos konkursą.
Savivaldybė išnuomos tris boksus, kurių plotas – 147,56 kv. m. Pageidaujamas nuomos įkainis – 2,78 Lt už 1 kv. m (be PVM).

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama