Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Spalį savivaldybėje – 30 gimimų ir 34 mirtys

Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, spalio mėnesį Plungės miestas sulaukė 14 naujagimių, 21 žmogus išėjo anapilin. Iš kaimo seniūnijų daugiausia žmonių – po 3 – neteko Platelių ir Babrungo seniūnijos. Žlibinų ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijos džiaugėsi išaugusiu savo bendruomenės narių skaičiumi: 5 kūdikiai pasaulį išvydo Žlibinų, 4 – Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje.
Spalio mėnesį įregistruoti 5 tėvystės pripažinimai, 6 kūdikiai užregistruoti, kai vaiko motina nėra susituokusi su jo tėvu ir tėvystė nepripažinta. Įregistruotos 7 santuokos, net 10 porų nusprendė išsiskirti.

Juodoji kronika

Apiplėšė
Į policiją dėl apiplėšimo kreipėsi Plungės miesto gyventoja B. K. (gim. 1958 m.). Lapkričio 3-iosios popietę ties Žemaitės gatvės 20-uoju namu iš už nugaros prisiartinęs jaunuolis trenkė moteriai per ranką, išplėšė rankinę ir nubėgo. B. K. neteko ne tik rankinės, bet ir joje buvusių 400 litų, invalidumo pažymėjimo, asmens tapatybės kortelės.

Sudaužė stotelę

Lapkričio 1-osios vakarą buvo sudaužyta Plungėje, Birutės gatvėje, netoli gimnazijos, esanti autobusų stotelė.

Atleido nuo nekilnojamojo turto mokesčio

Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ kreipėsi į Plungės rajono savivaldybės tarybą su prašymu atleisti ją nuo 2010 metų nekilnojamojo turto mokesčio, kurį sudaro 2 726 litai. Taryba prašymą tenkino – buvo atsižvelgta į tai, kad Plungės sporto mokykla naudojasi Platelių jachtklubui priklausančiais burlaiviais, mokinių treniruočių saugumui užtikrinti jachtklubas priskyrė katerį.

Įkainiai važiuojantiems į hemodializės procedūras nesikeis

Savivaldybės taryba svarstė klausimą, susijusį su Plungės socialinių paslaugų centro specialiojo transporto paslaugų teikimu. Įvesti kai kurie pakeitimai. Nuo šiol specialiojo transporto paslaugos teikiamos nemokamai, jei asmens (šeimos) pajamos yra mažesnės už 2 VRP (vidutines remiamas pajamas, 2 VPR – 700 Lt), buvo 3 VRP. Nuspręsta nepritarti siūlymui iki 50 proc. padidinti mokestį asmenims, pagal patvirtintas paslaugos teikimo kainas mokantiems už atvežimą į hemodializės procedūras. Paliktas galioti ankstesnis nutarimas, kai už 1 km žmogui reikėdavo susimokėti 20 proc. viso įkainio, t. y. 8 ct.

Kviečia

Lapkričio 5 d., penktadienį, 17 val. Vokiečių kultūros centre Plungėje, Birutės g. 25, prie „Saulės“ gimnazijos, vyks vokiškas vakaras. Visų susidomėjusiųjų laukia ir draugijos „Plungė–Mendenas“ nariai Ulla ir Peteris Amsleriai.

Plungės kultūros centro renginiai

Lapkričio 7 d. 13 val. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje – 5-oji sakralinės muzikos šventė. Dalyvaus tarptautinių konkursų laureatė, operos solistė Sigutė Trimakaitė (sopranas), Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos choras (vad. Z. Kariniauskienė), Plungės kultūros centro kamerinis choras (vad. A. Vildžiūnas), smuikininkė Vakarė Daukšaitė, saksofonininkas Dovydas Baranauskas. Organizatoriai – Plungės kultūros centras, Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
Lapkričio 9 d. – Šiaulių dramos teatro gastrolės:
12 val. – spektaklis vaikams „Blusyno pasakojimai“. 1 dalies kreivos istorijos iš berniuko ir mergaitės gyvenimo pagal Gendručio Morkūno knygą. Spektaklis skirtas vaikams nuo 5 metų.
18 val. – Carlo Goldini dviejų dalių komedija „Viešbučio šeimininkė“. „Viešbučio šeimininkė, arba Mirandolina“ (La locandiera), parašyta 1753 metais, yra bene populiariausia C. Goldoni pjesė.
Lapkričio 10 d. 18 val. – pramoginis renginys jaunimui „(Ne!) Paskutinė dozė“.
Lapkričio 12 d. 10.30 ir 16.30 val. – 7-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo pramoginės muzikos festivalis-konkursas „Šypsenėle, nepabėk“. Konkurse dėl geriausiųjų vardo varžysis 39 solistai, 20 grupių iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos. Bilietai jau parduodami.
Daugiau informacijos: www.plungeskc.com.

Juodoji kronika

Apiplėšė gatvėje
Lapkričio 2-osios vakarą Plungėje, prie V. Mačernio gatvės 49-ojo namo, buvo apiplėštas plungiškis V. L. Pavartojus smurtą, iš jaunuolio atimtas mobilusis telefonas „Sony Ericsson“. Nuostolis – 150 litų.
Pagrobė rankinę
Lapkričio 3 dieną plungiškė B. J. ėjo link namų Birutės skersgatvyje. Pripuolęs nepažįstamas jaunuolis pagrobė senutės rankinę, kurioje buvo įvairių vaistų, receptų ir kompensuojamųjų vaistų knygelė. Moteris patyrė 110 litų žalą.

Išdaužė langą
Spalio 29-osios vakare buvo išdaužtas parduotuvės „Cento“, esančios A. Vaišvilos g. 17, Plungėje, lango stiklo paketas. Į vidų nepatekta, nieko nepaimta. Nuostolis – 1 200 litų.
Atėmė motorolerį...
Spalio 31-ąją Plungėje, A. Vaišvilos gatvėje, jaunuolis, pavartojęs smurtą, iš nepilnamečio atėmė motorolerį „Qingqi“.
...kompiuterį
Visų Šventųjų vakarą Plungėje, prie J. Tumo-Vaižganto gatvės 84-ojo namo, nepažįstami jaunuoliai sumušė skuodiškį E. T. (gim. 1990 m.) ir pakeriškį V. T. (gim. 1991 m.). Be to, iš E. T. užpuolikai pagrobė nešiojamąjį kompiuterį „Toshiba“. Padaryta žala – 2 000 litų.
Pavogė megztuką...
Spalio 30-ąją nuo drabužių džiovyklos prie Dariaus ir Girėno gatvės 58-ojo namo pavogtas plungiškės K. N. megztukas. Žala – 160 litų.
...pinigus, papuošalus...
Apvogtus savo namus spalio 31-osios vakare grįžęs rado Plungės miesto Medingėnų gatvės gyventojas A. R. Vagys į vidų pateko išlaužę plastikinį langą. Pradingo pinigai ir juvelyriniai auksiniai dirbiniai.
...skydelį...
Spalio 31-osios rytą pastebėta, kad yra išmuštas individualiai įmonei priklausančio automobilio „Ford Mondeo“, palikto nesaugomoje aikštelėje prie Birutės gatvės 25-ojo namo Plungėje, durelių stiklas. Pavogtas automagnetolos skydelis.
...metalo laužą
Lapkričio 1-ąją Kantaučių kaimo gyventojas A. G. pamatė, kad nebėra apie tonos metalo laužo, sudėto dirbtuvių kieme. Nuostolis – 600 litų.
Vogė iš mašinų
Per ilgąjį savaitgalį išdaužti Plungėje, prie V. Mačernio gatvės 1-ojo, 5-ojo ir 9-ojo namų, paliktų automobilių „Peugeot 307“, „Audi 80“, „Peugeot 306“, „VW Transporter“ ir „Nissan Qashqai“ langų stiklai. Iš mašinų salonų pavogta įvairių daiktų.

Apvogė kavinėje
Naktį iš spalio 29-osios į 30-ąją Plungės kavinėje „Centras“ apvogtas plungiškis E. J. Prapuolė vyro odinė striukė, kurios kišenėje buvo mobilusis telefonas „Nokia“ ir 300 litų. Patirti nuostoliai – 1 250 litų.
Dingo pinigai
Lapkričio 1-osios rytą Kantaučių kaimo gyventoja V. P. savo rankinėje, paliktoje miegamajame, neberado 3 900 eurų. Pinigai pradingo per išgertuves.

Plungės „Ryto“ pagrindinei mokyklai – 30 metų!

Spalio 22-oji Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje buvo diena, skirta mokyklai. Kodėl? Ogi todėl, kad mokymo įstaigai šiemet sukako 30 metų!
Šį jubiliejų gražiai, smagiai ir aktyviai paminėjo pradinių klasių mokiniai. Vaikai aplankė parodą, kurią paruošė mokytojos Irena Buterlevičienė ir Laima Milvydienė. Įdomu buvo pradinukams vartyti kronikas, rasti save, savo broliukus ir sesutes, net savo tėvelius, kurie mokėsi šioje mokykloje, nuotraukose, vinjetėse.
Mokiniai piešė save ir klijavo veidukus ant klasės langų, kur jie mokosi, kur žaidžia, sportuoja, dainuoja... Pradinukai spalvino mokyklos emblemą, klijavo saulutei ant klasės durų spindulėlius.
Muzikos mokytojos Romena Zabielienė ir Rita Banionienė paruošė muzikinę programą, kurios metu vaikai dainavo, žaidė muzikinius liaudies žaidimus.
Prisiminimais dalijosi nuo pat mokyklos atidarymo dirbanti mokytoja Genė Jankauskienė. Buvusi mokinė, dabar – anglų kalbos mokytoja, Sandra Razmienė parodė vaikams nuotraukas, kai ji buvo pradinukė, dar su uniforma, vinjetę, papasakojo, kokia mokykla buvo tuomet.
Trečiokai ir ketvirtokai sprendė kryžiažodį, kuriame turėjo rasti savo mokyklos pavadinimą, piešė savo klasę, savo mokyklą. Baigę darbus visi skubėjo pažiūrėti veidukų languose, ieškojo savo ir draugų veidukų.
Smagu mokykloje, kur yra įdomios veiklos, gražių ir prasmingų švenčių, sporto renginių, kur vaikų laukia rūpestingos ir puikios mokytojos. Ačiū joms!

Plungėje nubausti du nelegaliai dirbę asmenys

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai kartu su kitomis kontrolės institucijomis šiemet patikrino apie 40 fizinių ir juridinių asmenų, teikiančių automobilių remonto paslaugas. Beveik pusės veikloje nustatyta įvairių mokestinių pažeidimų.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama