Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Per gruodį

Gruodžio mėnesį mirė 20 Plungės miesto gyventojų. Motinystės džiaugsmai aplankė 18 plungiškių moterų (užregistruota 12 tėvystės pripažinimų, o vienas kūdikis gimė mamai, kuri nėra susituokusi su vaiko tėvu ir tėvystė nepripažinta).
Paskutinį 2010 metų mėnesį susituokė 13 porų. Metrikacijos knygose atsirado 15 santuokos nutraukimo įrašų.
Per gruodį Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijose mirė po du, Paukštakių – keturi, Stalgėnų – vienas, Šateikių – trys gyventojai.
Babrungo seniūnija vien gruodį pasipildė 25 naujagimiais. Mirė trys seniūnijos gyventojai.
Ir Platelių, ir Žlibinų seniūnijose mirė po tris žmones, gimė po vieną kūdikį. Kulių seniūnijoje gimė vienas žmogutis, mirė vienas gyventojas. Panašios tendencijos buvo ir Nausodžio seniūnijoje: penki gimė, šešetas – mirė.

Gimė net keturios dvynukų poros

Plungės civilinės metrikacijos skyriuje 2010-aisiais įregistruotas 461 naujagimis, iš jų – net keturios dvynukų poros.
Praėjusiais metais taip pat nustatyti 128 tėvystės atvejai, o 31 kūdikis gimė, kai vaiko motina nėra susituokusi su jo tėvu.
Džiugu, kad per visus metus daugiau porų susituokė (207), nei išsiskyrė (151).
Demografinė padėtis savivaldybėje prastėja – per metus mirė 492 gyventojai.

Nakvynės namų gyventojams – ramios šventės

Nors sniegas ir šaltis mums vis primena apie gilią žiemą, tačiau Plungės nakvynės namuose benamių antplūdžio nėra.
Paskutinę metų dieną, gruodžio 31-ąją, įstaigos direktorius Gintaras Armalis sakė po valdišku stogu turįs devyniolika vyrų, penkias moteris ir du vaikus. „Pastebėjau, kad mums sezoniškumas didelės įtakos neturi. Jei ir padaugėja gyventojų, tai „labai tvarkingai“. Vienas ateina, kitas išeina. Telpame, tikrai nereikia grūstis“, – kalbėjo direktorius.
Pasidomėjus, kaip Nakvynės namų gyventojai sutiko šventes, G. Armalis pasakojo, jog tik nedidelė dalis važiavo pas artimuosius.
Gruodžio 24-ąją, pasikvietę kunigą Saulių Bytautą, kartu sėdo tik prie Kūčių stalo, bet dėl vietos stokos vienu metu visi netilpo. Pasikalbėjo apie prasmingus dalykus, pasiklausė dvasininko kalbos, pavalgė, pabuvo, ir tiek. Likusį maistą išsidalijo ir Kalėdas minėjo jau kas kaip.
Naujųjų metų vakarą šventiniai stalai, pasak G. Armalio, bus paruošti atskiruose, vyrų ir moterų poilsio, kambariuose, žmonės ramiai pasėdės, pažiūrės televizorių. Paklaustas, ar per šventes nekviečiama svečių, neorganizuojama įdomesnių pasibuvimų, direktorius paaiškino labai paprastai: „Taigi jie patys nenori ilgesnių pasisėdėjimų. Jei pasibuvimai užsitęsia kiek ilgiau, jie tuoj pradeda dairytis ir kasytis, jiems viskas greitai nusibosta, tad mūsų šventės yra trumpos ir ramios.“

Akcijos suvestinėje – nė vieno nubausto

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, gruodžio viduryje prasidėjusi ir dvi savaites, iki gruodžio 30 dienos, trukusi prevencijos akcija „Miškas 2010“ buvo sėkminga. Tiesa, plungiškiai aplinkosaugininkai nepričiupo nė vieno pažeidėjo.

Juodoji kronika

Paėmė iš sąskaitos
Rietavo savivaldybės Medingėnų kaimo gyventojas A. S. pastebėjo, kad iš jo sąskaitos kažkas pasisavino 3 200 litų. Pinigai paimti iš bankomato Plungėje pasinaudojus medingėniškio banko kortele.
Įsibrovė į namą
Sausio 8 dieną apvogtus savo namus rado Plungės miesto gyventojas A. T. Į gyvenamąjį namą įsibrauta per pirmo aukšto plastikinį langą. Pavogta įvairių daiktų.
Tokiu pat būdu – patekus pro pirmo aukšto langą – tą pačią dieną buvo apvogtas ir plungiškės S. R. namas. Į namus parvykusi šeimininkė pasigedo auksinių papuošalų, 5 000 litų.
Partrenkė pėsčiąją
Sausio 8-osios rytą, apie 10.45 val., Stalgėnų kaime, kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, Rietavo savivaldybės gyventojo R. S. vairuojamas automobilis „Audi“ partrenkė kelkraščiu einančią A. R. Vairuotojas buvo girtas (1,17 promilės), nepasirinko saugaus greičio, neįvertino meteorologinių sąlygų ir kelio dangos, tad jo mašiną sumėtė.
Nukentėjusioji dėl blauzdos daugybinių lūžių, kojos žaizdos, dubens kaulų lūžių paguldyta į Plungės ligoninės traumatologijos skyrių.

Traumatologijos skyriuje – nė vieno nušalusio

Paskutinę praėjusių metų dieną pasidomėjome, kiek žmonių guli Plungės ligoninės traumatologijos skyriuje dėl nušalimų. Kaip būtų keista, gruodžio 31-ąją šiame skyriuje nebuvo nė vienos šalčio aukos. Prieš kurį laiką dėl to gulėjęs vienas vyriškis jau perkeltas į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių. Džiugiai apie tai kalbėdama slaugytoja prisipažino, jog jiems patiems dėl to labai keista. Panašu, kad mūsų žmonės darosi atsargesni ir rimčiau žiūri į savo sveikatą. Menkas malonumas likti amputuotomis galūnėmis...

Pavyzdingiausi pėstieji – Rietavo savivaldybės vaikai

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia, kad Rietavo savivaldybės vaikai yra patys pavyzdingiausi pėstieji visoje mūsų apskrityje.

Nuo lapkričio 22-osios iki gruodžio 22-osios vyko prevencijos priemonė, kurios metu policijos pareigūnai pagrindinį dėmesį kreipė į pėsčiuosius, atšvaitų nešiojimą, vaikų vežimą – ar naudojamos vaikiškos saugos kėdutės. Užfiksuoti 34 atvejai, kai vaikai iki 18 metų buvo vežami be saugos diržų ar nenaudojant specialiųjų sėdynių. Vairuotojams už pažeidimus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Per akciją Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išdalijo 2 821 atšvaitą: 760 – vaikams, 2 061 – suaugusiems pėstiesiems. Pareigūnai lankėsi 34 vaikų ugdymo įstaigose ir stebėjo, kaip vaikai nešioja atšvaitus, aiškino apie jų būtinumą, kalbėjo eismo saugumo temomis. Paaiškėjo, jog pavyzdingiausiai atšvaitus segėjo Rietavo savivaldybėje gyvenantys vaikai.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Kviečiame į šiai progai skirtus renginius:
17.30 val. – žvakučių už žuvusiuosius Sausio 13-ąją uždegimas prie Laisvės paminklo Plungėje.
18 val. – šv. Mišios Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
18.40 val. – Sausio 13-osios dalyvių pagerbimas Plungės kultūros centre.
19.00 val. – akustinis Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas Plungės kultūros centre (koncertą dovanoja Pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo draugija).
Minint Sausio 13-osios 20-ąsias metines kviečiame būti kartu!

Eglučių surinkimo akcija

Po Trijų Karalių plungiškiai kviečiami atnešti savo namuose nupuoštas eglutes į tam skirtus konteinerius. 2011 m. sausio 6 d. (ketvirtadienį) po pietų Plungės mieste bus pastatyti atviro tipo 7 kub. m mėlynos spalvos konteineriai eglutėms dėti:
1. Senamiesčio aikštėje.
2. Aikštelėje Dariaus ir Girėno gatvėje, prie sankryžos su Lentpjūvės gatve.
3. Aikštelėje prie A. Vaišvilos gatvės 3-iojo namo.
4. Aikštelėje prie V. Mačernio gatvės 8-ojo namo.
5. Aikštelėje prie V. Mačernio gatvės 23-iojo namo.
6. V. Mačernio gatvėje, priešais „Iki“ parduotuvę, prie gėlių kiosko.
7. Aikštelėje prie A. Jucio gatvės 9-ojo namo (prie Plungės darbo biržos).
8. A. Jucio gatvėje, prie vaikų darželio „Rūtelė“.
Konteineriai stovės iki sausio 10 d. (pirmadienio) ryto.

Juodoji kronika

Apvogė butą
Sausio 2 dieną vagys įsibrovė į Plungės miesto Stoties gatvės gyventojo V. Č. butą. Pavogtas televizorius, dujų balionas ir kompaktinių diskų leistuvas. Nuostolis – 329 litai.

Pavogė leistuvą
Sausio 3 dieną apiplėštą savo automobilį „Audi 80“ rado Plungės miesto Turgaus gatvės gyventoja E. S. Išdaužus vairuotojo pusės durelių stiklą, pavogtas kompaktinių diskų leistuvas.
Sudavė mažametei
Į policiją dėl sutuoktinio smurto kreipėsi plungiškė R. J., gyvenanti Dariaus ir Girėno gatvėje. Prieš beveik tris savaites, gruodžio 20–22 dienomis (tikslios datos ir laiko besikreipusioji nepamena), į namus neblaivus grįžo moters vyras E. J. Kilo šeiminis konfliktas. Supykęs E. J. priėjo prie žmonos žaidžiančios trejų metų dukters ir jai sudavė. Mergaitė nugriuvo ir susitrenkė galvą. Į medikus nesikreipta.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama