Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Trumpai

Prekiaujantys ūkininkai gali sustoti ant šaligatvio

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad Vyriausybė pritarė Kelių eismo taisyklių pakeitimui, kuriuo remiantis ūkininkams, prekiaujantiems mobiliuosiuose turgeliuose, bus leidžiama mašinas statyti ant vejų ir šaligatvių.
Jau nuo 2009 metų vasaros ūkininkai ir kiti asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, savo ūkyje išauginę žemės ūkio produktus ar iš jų pagaminę maisto produktus, teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę prekiauti šiais produktais viešose vietose. Tokia prekyba vykdoma savivaldybių ir privačių asmenų nustatytose ir paskirtose teritorijose, turint atitinkamus leidimus. Prekiaujama iš transporto priemonių, jos statomos minėtose nustatytose ir paskirtose teritorijose. Dažniausiai tai būna įvairios prekybos centrų aikštelės, aikštės, šaligatviai.
Priėmus Kelių eismo taisyklių pakeitimą, laikinuose turgeliuose leidžiama stovėti transporto priemonėms, turinčioms leidimą prekiauti viešoje vietoje per renginius.

Daugiausia avarijų – dėl greičio

Dažniausiai pasitaikanti eismo įvykių priežastis – saugaus greičio nesilaikymas. Kelių policijos pateiktais duomenimis, nuo sausio iki spalio mėnesio mūsų savivaldybės keliuose dėl to įvyko 45 avarijos. Kitų priežasčių sąraše minimi laukiniai gyvūnai (25 nelaimės), saugaus atstumo nesilaikymas ir kelio nedavimas keičiant važiavimo kryptį (po 9 avarijas), taip pat nesaugus lenkimas (8 eismo įvykiai) ir kelio nedavimas sankryžose (4 nelaimės). Dar tris avarijas sukėlė pėstieji.

Avaringiausi savivaldybės keliai

Plungės kelių policija informuoja, kad, išanalizavus šių metų avarijų duomenis (iki spalio 1 d.), išryškėjo avaringiausi keliai. Pirmoje vietoje minimas kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė 38–67 km ruožas (įvyko 20 avarijų), paskui – Šiauliai–Palanga, 81–112 km (15 eismo nelaimių), trečioje vietoje – Plungė–Vėžaičiai, 8–21 km (9 eismo įvykiai). Į penketuką dar patenka kelio Salantai–Plateliai–Alsėdžiai 12–28 km ruožas (4 avarijos) ir kelio Mardosai–Karklėnai–Šiemuliai pradžia, 1–2 km (2 eismo įvykiai).
Plungės mieste avaringiausiomis laikomos šios gatvės: J. Tumo-Vaižganto (12 avarijų), A. Jucio (11), Dariaus ir Girėno (5).

Paminėta Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją pasaulyje, pagerbiant regėjimo negalią turinčius žmones, yra minima Baltosios lazdelės diena. Ši diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Daugelyje šalių spalio 15-ąją organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.
Ši diena prisiminta ir Plungėje. Sekmadienį kultūros centre vyko renginys, skirtas būtent Baltosios lazdelės dienai. Dalyvavo kultūros centro kolektyvai ir svečiai iš Kelmės ir Telšių.

Viešojoje bibliotekoje – skaitovai iš užsienio

Spalio 14 dieną Plungės viešojoje bibliotekoje vyko festivalio „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ renginys. Į Plungę atvažiavo ir savo kūrybą pristatė skaitovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio: Anna Ruchat (Šveicarija), Immanuelis Mifsudas (Malta), Fabio Stassi (Italija), Danutė Kalinauskaitė, Undinė Radzevičiūtė, Laurynas Katkus (Lietuva).

Ar žinote, kad...

Sekmadienį, spalio 17-ąją, pasaulyje bus minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Šią dieną inicijavo tarptautinis judėjimas už pagalbą skurstantiems „Ketvirtasis pasaulis“, 1992 metais ją patvirtino Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja. Tarptautinė kovos su skurdu diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančius žmones, rengiamos paramos akcijos.

Grįžo trys mokiniai

Švietimo skyriaus specialistai rugsėjo mėnesį rinko informaciją apie 2009–2010 mokslo metais į Plungės rajono savivaldybės mokymo įstaigas mokytis atvykusius moksleivius, kurių tėvai grįžo iš užsienio gyventi į Lietuvą. Skaičius nėra didelis – trys vaikai. 2009–2010 mokslo metais po vieną „užsienietį“ mokėsi Alsėdžių vidurinėje ir Stalgėnų pagrindinėje mokyklose, taip pat Platelių gimnazijoje.

Numatoma atleisti darbuotojų

Plungės teritorinė darbo birža praneša, kad yra gautas pranešimas apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą.
Dėl struktūrinių pertvarkymų ir sumažėjusių darbo apimčių nuo 2010 metų lapkričio 11 dienos iki 2011 metų sausio 31 dienos uždaroji akcinė bendovė „Žemaitijos keliai“ ketina atleisti septyniasdešimt darbuotojų. Šiuo metu įmonėje dirba 333 žmonės.

Neužtikrino lygiateisiškumo principo

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi Žemaičių dailės muziejaus (ŽDM) viešąjį pirkimą dėl Bukantės dvaro sodybos techninio darbo projekto parengimo ir restauravimo darbų, įpareigojo nutraukti viešojo pirkimo procedūras.

Juodoji kronika

Sumušė
Spalio 10 dieną Plungėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, vyras sumušė moterį: A. J. (gim. 1973 m.) nukentėjo nuo S. S. (gim. 1971 m.). Plungės ligoninės priėmimo skyriuje A. J. diagnozuoti nosies, skruostikaulio lūžiai, galvos smegenų sutrenkimas. Moteris paguldyta į neurologijos skyrių.

Norėjo įsibrauti
Naktį iš spalio 10-osios į 11-ąją vagys mėgino įsibrauti į plungiškės L. P. garažą „Žigulių“ bendrijoje Dariaus ir Girėno gatvėje. Iš garažo nieko nepavogta, tik sugadintos durys. Žala – 200 litų.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama