Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Rietave

„Pūga“ dėl sniego valymo

Rietavo savivaldybės taryboje dažniausiai dirbama ramiai - sprendimai priimami be ginčų ar audringų diskusijų. Vasario 4 dieną vykęs posėdis buvo kitoks: jau nuo pirmų darbotvarkės klausimų tarybos nario Jono Kuzminsko išsakytas nepasitenkinimas dėl kaimiškojoje seniūnijoje blogai valomo sniego baigiantis posėdžiui virto tikra „pūga".

Kas nuo mero nuslėpė tiesą?

Antradienį surengtame seniūnų pasitarime Rietavo savivaldybės vadovas Antanas Černeckis buvo itin prastos nuotaikos. Merą piktino tai, kad kai kuriuos savivaldybės gyvenimą liečiančius faktus jis pirmiausia sužino iš spaudos. „Per tarybos posėdį aš visiems sakiau, kad savivaldybės keliai išvažiuojami. Spauda rašo, kad mokiniai iš atokesnių kaimų ilgą laiką nebuvo vežami į mokyklą Tveruose. Noriu žinoti, kodėl man buvo pateikta neteisinga informacija. Kas nuslėpė tiesą?" - „spaudė" meras Savivaldybės administracijos direktorių Vytautą Dičiūną ir Tverų seniūną Antaną Zalepūgą.

Laimėtas 100 litų kuponas – gimtadienio dovana

Rietaviškė Vijoleta Gedrimienė, užsisakiusi pusei metų „Rietavo žemės" laikraštį, laimėjo 100 litų nuolaidos kuponą apsipirkti „Plungės baldų" išparduotuvėje.

Ar medžiotojų konfliktas neperaugs į atvirą karą?

Važiuojant link Daugėdų kaimo, ant prie elnyno įsikūrusio medžiotojų ir žvejų klubo „Daugėdai" tvoros, beveik mėnesį laiko kabojo iškaba: „Privati valda. Suslikui Kidikui valkiotis griežtai draudžiama." Jau ne kartą spaudoje rašyta apie Algimanto Kidiko ir „Daugėdų" medžiotojų klubo narių nesutarimus, kurie buvo sprendžiami net Plungės teisme. Kaip žinome, civilinę bylą A. Kidikas pralaimėjo. Galbūt dėl to žeidžianti žmogaus orumą iškaba pakabinta ant tvoros? Kas ir kodėl šitaip pasielgė? Ar A. Kidiko ir medžiotojų karas neskaldo Daugėdų bendruomenės? Kodėl suaugę žmonės nesugeba asmeninių reikalų išspręsti taikiai?

„Music&Art 2010“

Šaltą sausio 30-osios vakarą Rietavo kultūros centre vyko muzikos ir meno renginys „Music&Art 2010". Vakaras buvo pradėtas fotografijų parodos atidarymu, kuriame savo darbus pristatė fotografai iš Rietavo, Plungės, Labardžių, Šiaulių ir Kauno. Ši paroda Rietavo kultūros centre veiks visą mėnesį! Kad veiksmo ir emocijų būtų daugiau, trumpametražius filmukus pristatė Mikas Lapkovskis iš Nemenčinės ir nepriklausoma meno kūrėjų sąjunga iš Klaipėdos „Mekusa". Savo avangardinius paveikslus ir neeilinę skulptūrą „Ateinu-Išeinu" pristatė menininkas Donatas Kučinskas.

Priekaištai nedrausmingiems vairuotojams ir pareigūnams

Eismas Rietavo Daržų gatve rytais, prieš aštuonias, suintensyvėja: tėvai atveža vaikus į mokyklą ir lopšelį-darželį. Prie Lauryno Ivinskio gimnazijos įrengta ne viena automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau vairuotojai, net nepaisydami kelio ženklų, keleivius išlaipina ten, kur jiems patogu.

„Vargingas mudviejų gyvenimas, bet laimingas...“

Spraudiškiai Stanislava ir Juozas Razučiai kartu gyvenimo keliu eina jau penkiasdešimt metų. Šiemet sausio 17 dieną senoliai atšventė auksinių vestuvių sukaktį. Jiedu per savo amžių daug visa ko patyrė: ir skurdo, varganų dienelių, ir džiaugsmo, kuris kaip saulė nušviečia po sunkių darbų, leidžia nors kiek atsipūsti, pailsėti. „Dabar, kai jau mūsų amželis beveik nugyventas, turime kuo pasidžiaugti: šilta trobele ir atvykstančiais savo vaikais ir anūkais", - sakė moteris.

Gaisruose pavyko išvengti žmonių mirčių ir traumų

Rietavo savivaldybėje 2009 metais Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Rietavo priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir Tverų ugniagesių komandai teko gesinti 31 gaisrą (2008 m. - 40). Atlikus 2009-ųjų gaisrų analizę ir palyginus duomenis su 2008-ųjų laikotarpiu, matyti, kad savivaldybėje gaisrų sumažėjo 22,5 proc.

Apgyvendinti kilnojamajame namelyje

Per gaisrą be namų likusi daugėdiškio Vytauto Stupelio šeima apgyvendinta kilnojamajame namelyje.

Aktyviausi ūkininkai

Ekonominės plėtros programai paramai smulkiajam ir vidutiniam verslui įgyvendinti Rietavo savivaldybėje praėjusiais metais buvo numatyta kiek daugiau kaip 6 tūkstančiai litų. Kaip matyti iš tvirtinti pateiktos ataskaitos, lėšos visiškai neišnaudotos. Po 1 tūkst. litų paskirta B. Sakalauskienei (kvalifikacijos kėlimo išlaidoms kompensuoti) ir naujai įmonei - UAB „Pabas"- įkurti. R. Bružienė paremta 454 litais - parodos išlaidoms padengti.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama