Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Naujienos » Naudinga žinoti » Švedijos mokslininkai ant nepaprasto atradimo slenksčio – atrasta senjorų gyvenimo kokybės formulė

Švedijos mokslininkai ant nepaprasto atradimo slenksčio – atrasta senjorų gyvenimo kokybės formulė

Vyresnio amžiaus žmonės, vartojantys seleno ir kofermento Q10 papildus, gali pasidžiaugti ne tik per pusę sumažėjusiu mirties atvejų dėl širdies ir kraujagyslių ligų skaičiumi, bet ir geresne gyvenimo kokybe, didesniu atsparumu ligoms, didesne energija, palyginti su tais, kurie papildų nevartoja.

2012 metais Švedijos tyrėjai Tarptautiniame kardiologijos žurnale (International Journal of Cardiology) paskelbė stulbinančius tyrimo „KiSel-10“ rezultatus, kurie sukėlė tikrą sensaciją visame pasaulyje. Vyresnio amžiaus žmonėms kasdien duodant seleno ir kofermento Q10 derinį, 54 procentais sumažėjo mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei labai pagerėjo širdies raumens darbas. Tyrimą atlikusius mokslininkus šie rezultatai tiesiog pribloškė. Tačiau tai dar ne viskas.

Pasijuto geriau fiziškai ir protiškai
Atliekant pradiniame tyrime surinktų duomenų antrinę analizę, „KiSel-10“ tyrėjų komandai pavyko parodyti, kad vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, kurie vartojo seleną ir kofermentą Q10, praleido ligoninėje 13 procentų mažiau dienų palyginus su dalyviais, vartojusiais identiškas netikras tabletes su inertiniu placebu. Be to, jų gyvenimo kokybė ir fizinė būklė buvo geresnė. Jie buvo gyvybiškesni ir protiškai aktyvesni. Apskritai, atlikdami skaičiavimus ir taikydami įvairius statistinius metodus, tyrėjai rado papildomų įrodymų, pagrindžiančių seleno ir kofermento Q10 vartojimo naudingumą.
Raktas – prevencija
Ir pradinis „KiSel-10“ tyrimas, ir paskesnė analizė bei stebėsena pateikė puikių įrodymų, kad selenas ir kofermentas Q10 yra svarbios maistingosios medžiagos, neleidžiančios atsirasti tam tikroms būklėms, keliančioms grėsmę vyresnio amžiaus žmonėms. Tikėtina, kad senjorai, turintys daugiau energijos ir geriau dirbančią širdį, toliau laikysis aktyvaus gyvenimo būdo, padėsiančio palaikyti gerą formą. Iš esmės tai ir yra raktas į aktyvią fizinių ir protinių sutrikimų prevenciją.

Dokumentais įrodyta kokybė
Šiame tyrime naudoti du papildai – „Bio-Quinone Q10“ ir „SelenoPrecise“ – yra aukštos kokybės maisto papildai, sukurti ir pagaminti Danijos bendrovėje „Pharma Nord“. Preparato „Bio-Quinone Q10“ biologinį įsisavinimo rodiklį ir saugumą pagrindžia išsamūs dokumentai. Jis yra oficialus Tarptautinės kofermento Q10 asociacijos (ICQA) mokslo etalonas. „SelenoPrecise“ – patentuotos organinės seleno mielės –naudotos daugiau kaip 40 paskelbtų tyrimų, kurie įrodė jų kokybę ir saugumą. Dokumentais įrodyta, kad organizmas efektyviai įsisavina net 88,7 proc. jose esančio seleno kiekio.

 

 

Šaltinis:
Pagerėjusi gyvenimo kokybė, susijusi su sveikata, ir mažesnis ligoninėje praleistų dienų skaičius, vartojant seleno ir kofermento Q10 papildus kartu. Perspektyviojo tyrimo rezultatai su placebo kontrole
(Improved health-related quality of life, and more days out of hospital with supplementation with selenium and coenzyme Q10 combined. Results from a double blind, placebo-controlled prospective study)
Peter Johansson, Ö. Dahlström, U. Dahlström, U. Alehagen
Žurnalas apie mitybą, sveikatą ir senėjimą („The Journal of Nutrition, Health & Aging“), 2015 m. balandžio 1 d.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama