Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Naujienos » Naudinga žinoti » Pokeris – kaip šis žaidimas atsirado?

Pokeris – kaip šis žaidimas atsirado?

Veikiausiai daugelis iš mūsų apie pokerį pirmą kartą išgirdo žiūrėdami televiziją. Amerikiečių filmuose – pokerio žaidimas gana dažnas elementas, ypač tuomet kai scenarijus sukasi aplink lošimų sostinę Las Vegasą, ar mafiją, kur gaujos vadai žaisdami kortomis aptarinėja reikalus.

Dabar su šiuo žaidimu lietuviai vis dažniau susiduria ir tiesiogiai. Žmonės savo namuose turi pokerio rinkinius su specialiais žetonais, be to, neretai pokeris žaidžiamas ir internete – lažybų bendrovė „Betsafe“, lietuvoje vienintelė svetainė turinti tam reikalingas licenzijas, suteikia galimybes, kad pokeris online būtų žaidžiamas visiškai legaliai.
Šį būdą renkasi vis daugiau žaidėjų, kadangi tai išties patogu. Pokerį galima žaisti tiesiog jaukiai įsitaisius svetainės krėsle.
Tuo, kad pokerio mada atėjo į Lietuvą stebėtis nederėtų. Pasaulyje šis žaidimas jau seniai yra populiariausias iš visų žaidimų kortomis ir turi dešimtis skirtingų naudojamų rūšių.
Pokerį taip pat Lietuvoje išpopuliarino ir Australijos lietuvis Atanas Guoga. Lietuvą Europos parlamente šiuo metu atstovaujantis verslininkas šiame žaidime laimėjo milijonus eurų.
„Tai labai įtraukianti pramoga, tai tikras kortų žaidimų karalius. Pokeryje priešingai nei kituose žaidimuose sėkmė lemia ne daug. Tai labai intelektualus žaidimas, kuriame laimi patys protingiausi“, - sakė vienas patyręs pokerio žaidėjas.
Taigi, kaip šis žaidimas atsirado?
Pirmuoju pokerio variantu laikomas dar septynioliktame amžiuje žaistas persų žaidimas „As Nas“. Šiame žaidime, visai kaip ir dabartiniame pokeryje, buvo statymų raundai, be to žaidimas turėjo ir kortų kombinacijas. Nuo to laiko pokerio žaidimas nuolat tobulėjo ir žengė į priekį. Vėliau žaidimo variacijos pasiekė Europą, o galiausiai nukeliavo ir į Šiaurės Ameriką, kur tapo itin populiariu.
Jungtinėse Valstijose pokeris taip pat daug keitėsi ir vis modernėjo. JAV pilietinio karo metu buvo dvi populiarios šio žaidimo pirmtakės – jos vadinosi „Stud“ ir „Draw“. Tai buvo dar senesnio žaidimo „Poque“ variacijos.
Žaidimai tikrai turėjo daugybę pokerio elementų, tačiau iki dabartinio žaidimo šio to dar trūko. Už pilnus pagrindus dabarties pokeriui galima padėkoti lošėjui Jonathanui Greenui. Būtent jis yra laikomas tikru pokerio tėvu.
Lošti Greenas išmoko sėdėdamas kalėjime, o išėjęs į laisvę tapo profesionaliu žaidėju. Keliaudamas Misisipės upe Greenas nuolat žaidė kortomis ir galiausiai aprašė vieną iš žaidimo „Poque“ variacijų, kuri vėliau ir „pagimdė“ pokerį.
Ši aprašyta variacija buvo pavadinta „Apgaulės žaidimu“ (org. „The Cheating Game“). Šiam žaidimui žaisti buvo skirta dvidešimties kortų kaladė – ji turėjo visas šiuolaikines kortas nuo dešimties iki tūzo. Žaidime galėjo dalyvai nuo dviejų iki keturių žaidėjų, visiems jiems būdavo padalinta po 5 kortas.
„Apgaulės žaidimas“ išpopuliarėjo žaibiškai ir galima sakyti išstūmė kitą kortų žaidimą „Monte“. Pasak to meto žaidėjų, „Apgaulės žaidimas“ buvo sunkesnis ir kur kas sąžiningesnis žaidimas už „Monte“, todėl ir užėmė jo vietą.
Tiksios datos, kada „Apgaulės žaidimas“ tapo pokerio pradininku ir pilnai atsiskyrė nuo ‚Poque“ variacijos, tačiau faktai kalba patys už save – praktiškai nepakitęs iki pat šių dienų pokeris nepraranda populiarumo. Įvairias šio žaidimo rūšys žaidžia daugybė žmonių visame pasaulyje, o tą padaryti galima lošimo namuose, internete (online) ar tiesiog namuose su draugų kompanija.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama