Sekmadienis, 2019 m. gegužės 19 d.

Anglų kalbos kursai – triguba nauda

Anglų kalbos kursai svarbūs ir naudingi bent dėl trijų priežasčių. 1. Tai galimybė kilti karjeros laiptais. 2. „Susidraugavimas“ su įvairia informacija. 3. Proto mankšta.

Galimybė kilti karjeros laiptais

Anglų kalbos kursai pakliūva į akiratį tada, kai rūpi pasiekti gerų karjeros rezultatų. Pavyzdžiui, kuriant CV ima atrodyti, kad kažko trūksta. Bet ko? Kokia ypatybė padėtų pelnyti didesnį darbdavių pasitikėjimą? Ogi užsienio kalbos mokėjimas.

Mokėti anglų kalbą – privalumas? Ne visai. Šiais laikais tai veikiau būtinybė, nes jei žvalgotės darbo Lietuvoje, o ne užsienyje. Todėl siekiant karjeros tikrai pravartu pasinaudoti kursų teikiama nauda.

„Susidraugavimas“ su įvairia informacija

Jokia paslaptis, kad labai didelė dalis visokiausios informacijos pateikiama anglų kalba. Ar tai būtų dokumentiniai filmai, ar moksliniai straipsniai, ar naujienos užsienio portaluose, automatinės vertimo programos bent jau kol kas verčia pernelyg mechaniškai. Vadinasi, jei norite gauti kokybiškos informacijos užsienio kalba, turite tą kalbą mokėti.

Beje, neretai būna taip, kad anglų kalba ir įsisavinama būtent žiūrint filmus, skaitant straipsnius ar knygas (kad ir ne šimtu procentų įsisavinama, bet progresas po kurio laiko pastebimas).

Proto mankšta

Mokymasis – tai proto mankšta. Anglų kalbos kursai šiuo požiūriu nusipelno ne tik pagyrų, bet ir aplodismentų.

Nepaisant konkrečios temos ar mokymosi būdo (gal žiūrite filmą su subtitrais, o gal atliekate pratimą vadovėlyje), užsienio kalbos įsisavinimas yra proto treniruotė. Tai prasminga veikla. Naudingas ne tik rezultatas, bet ir pats procesas. Todėl vertėtų paprieštarauti patarlei, jog mokslo šaknys karčios. Tie, kurie sėkmingai šneka anglų kalba, patvirtina: nei tos mokslo šaknys karčios, nei kokios blogos. Tereikia pradėti mokytis, o tada jau atsiveria nauji klodai.

Taigi, yra bent trys anglų kalbos mokėjimo pliusai. Iš tiesų galima rasti ir trisdešimt. Iš esmės tereikia susikaupti ir prisiversti. O kad disciplinos stoka nepakištų kojos, pagalbos ranka ištiesiama užsienio kalbos kursuose. Tai ne tik priemonė įsisavinti kalbą, bet ir gausybė perspektyvų, į kurias numoti ranka yra mažų mažiausiai keista.

Komentarai
Kiti straipsniai