
„Reikia eiti namo pas šeimą, o ne šlaistytis gatvėse iki sutemų“
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje daugiausia laiko buvo skirta Rietavo atviro jaunimo centro klausimui. Diskusija kilo dėl to, kad jaunimo centras nori sutrumpinti lankymosi laiką centre, o kai kurių komiteto narių nuomone, laikas ir taip yra gerokai per trumpas.
Diskutavo dėl atviro jaunimo centro darbo laiko
Komiteto narių nuomonės išsiskyrė aptariant klausimą dėl Rietavo atviro jaunimo centro darbo laiko. Siūlytas laikas antradieniais–šeštadieniais 14.00 – 20.00 val. Sekmadienis ir pirmadienis centre yra poilsio dienos. Janina Drevinskienė klausė, kas pasikeitė, kad prireikė suderinti darbo laiką. Atviro jaunimo centro direktorė Virginija Canino pasakojo, kad darbo laikas Tarybos posėdyje nebuvo tvirtintas nuo pat įstaigos įsikūrimo, jis buvo patvirtintas tik centro vidaus taisyklėse. Dabar laikas trumpinamas 30 min. Anksčiau darbo laikas buvo iki 20.30 val., tačiau reaguojant į jaunimo reikalų departamento rekomendacijas, siūloma po veiklos su jaunimu darbuotojams daryti dienos aptarimą tarpusavyje, pildyti protokolus, suvesti lankytojus į programą ir t. t. „Nuimtas“ pusvalandis ir bus skiriamas šiems darbams atlikti.
„Taip išeina, kad jaunimas nuo 20 valandos neturi kur nueiti? Jie neina namo, pilnos gatvės, važinėjasi mašinomis. Jūs žiūrite iš savo prizmės, o aš žiūriu iš jaunimo pusės. Jiems tikrai nėra kur nueiti, šlaistosi gatvėse. Gal pradėkite dirbti ne nuo 14 valandos ir nukelkite darbo valandas labiau į vakarą, juk jaunimas tokiu metu dar yra mokyklose“, – savo nuomonę dėstė Virginija Jakavičienė.
V. Canino, atsakydama į komiteto narės pastebėjimus, akcentavo, kad jaunimo centro darbuotojai taip pat turi savo asmeninį gyvenimą, o darbas iki 20 valandos ir taip nėra trumpas, ne kiekvienas žmogus norėtų iki tiek dirbti. Pagal jaunimo reikalų departamento rekomendacijas su jaunimu turi dirbti bent du žmonės, pasikeisti neįmanoma, kad vienas dirbtų vieną dieną, o kitas – kitą. „Mes dirbame ir šeštadieniais, o taip ne kiekvienas centras dirba. Poreikis yra, tačiau vertiname savo galimybes, ir mums svarbiau dirbti ne ilgiau, o kokybiškiau. Iš savo darbuotojų mes ir taip atimame vieną savaitgalio dieną. Kaip vadovė, matau, kad yra problema, mes su darbuotojais aptarėme šią situaciją. Jie tikrai suinteresuoti dirbti kokybiškai, tačiau kiekvienas turi savo asmeninį gyvenimą. Vertinu mūsų dabartines galimybes“, – kalbėjo V. Canino. Ji pateikė pavyzdį, kaip viename mieste jaunimo centras kurį laiką dirbo iki 2 valandos nakties, jaunimui tai labai patiko, tačiau greitai šios idėjos buvo atsisakyta, kadangi darbuotojai tokio darbo krūvio nepatempė. Nėra centrų, kurie dirbtų ilgiau negu iki 20 valandos. Jei ir būna tokių atvejų, ilgiau padirbus, dingsta darbuotojų motyvacija. „Nėra nieko blogiau už nemotyvuotą darbuotoją. Jei darbuotojas pervargsta, neturi laiko sau, nežinau, kas sutiktų dirbti tokiu grafiku. Man rūpi jaunimas, taip pat – ir centre dirbantys žmonės. Mes įvertinome dabartines savo galimybes. Tikslas yra kokybiška veikla, o šiuo metu toks darbo laikas yra tinkamiausias“, – sakė V. Canino.
Įsivyravus diskusijai, paklausta ir švietimo įstaigų vadovų nuomonės. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė sakė, kad centro koncepcija buvo sutraukti vaikus, kurie neturi kur dėtis, o ne padėti ruošti pamokas ar mokytis. „Iš mūsų pusės žiūrint, kuo centras ilgiau dirbtų, tuo mes būtume dėkingesni. Jaunimo centro veiklos labiau orientuotos į probleminius vaikus, kurie galbūt neturi kur saugiai jaustis. Būtų tobula, kad jis dirbtų ilgiau, bet puikiai suprantu ir darbuotojų poziciją, kad atimamas jų pačių laikas“, – sakė švietimo įstaigos direktorė.
Mero Antano Černeckio nuomone, neįmanoma užtikrinti, kad jaunimas turėtų ką veikti iki vėlumos. Tam reikia ir papildomų darbuotojų. „Mes negalime pakeisti namų, dauguma lankytojų yra moksleiviai, per ilgai užsibūti centre nereikėtų“, – sakė jis. Jam pritarė ir Vilija Razmienė, nes, anot jos, centrui dirbant viena valanda ilgiau, problemos neišspręsi. „Reikia eiti namo pas šeimą, o ne šlaistytis gatvėse iki sutemų“, – sakė komiteto narė.
Nuspręsta teikti sprendimo projektą Tarybai, o jos nariai ir spręs, tinkamas toks darbo laikas ar ne.
Meras A. Černeckis taip pat paprašė centro direktorės pasitarti su Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vadovybe dėl vaikų dalyvavimo renginiuose. Svarbu, kad vaikai nedalyvautų renginiuose pamokų metu, nes tada nukentėtų mokslai. V. Canino sakė, kad išvykos ir kai kurie renginiai nuo jų nepriklauso, o pats centras renginių pamokų metų tikrai nedaro.
Nustatė nuomos kainą
Pritarta Rietavo lopšelio-darželio salės nuomos kainos nustatymui – 3 Eur už 1 val. Salė bus nuomojama trumpalaikiams renginiams – jogos užsiėmimams, šokiams ir pan. Ne vienas komiteto narys manė, kad siūloma nuomos kaina atrodo labai žema. Įstaigos direktorė Stefa Steponavičiutė sakė, kad darželio salė neprilygsta, pavyzdžiui, nuomojamai gimnazijos salei. Ji nedidelė, talpina iki 15-os žmonių. „Ar kaina nėra maža, juk deginama elektra, reikalingas patalpos valymas“, – domėjosi komiteto nariai. „Nėra metodikos, kaip nustatyti kainą, žiūrėjome į rinkos kainą pagal savo plotą, kaip yra kitose įstaigose. Didesnių kainų Rietave nėra“, – sakė direktorė.
„Tai nėra pelnas. Tik simbolinis mokestis“, – komentavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja švietimui Janina Barynienė.
Dalia BARCYTĖ
Nuotraukoje: V. Jakavičienės (kairėje) nuomone, atviras jaunimo centras lankytojus turėtų priimti ne iki 20 valandos, o ilgiau.