Šeštadienis, 2019 m. gruodžio 14 d.

Rustic interjeras: detalės, padėsiančios įsirengti stilingus namus

Pastaraisiais metais išpopuliarėjusį modernizmą pamažu keičia rustic interjeras. Tai – kaimiško stiliaus variantas, tačiau prakalbus apie kaimą retas pagalvoja apie savitą dizainą. Net derinant šį stilių su minimalizmu ir skandinavišku stiliumi įmanoma sukurti jaukiu paprastumu ir natūralumu, harmonija dvelkiantį interjerą. Pagrindinis rustic stiliaus akcentas – mediniai baldai ir kiti iš medienos ar jos imitacijos pagaminti interjero akcentai, tokie kaip medinės žaliuzės. Pateikiame kelis patarimus, kaip įsirengti stilingus rustic interjero namus.

 

Skirtingų spalvų medienos derinimas

Kaip jau minėta, rustic stiliaus namuose dominuoja medienos detalės. Tačiau kitaip nei anksčiau, šiandien jos nebūtinai turi pagamintos iš tos pačios medžio rūšies. Skirtingų medienos tonų derinimas tarpusavyje paverčia kambarį ne tokiu įprastu ir apgalvotu, priešingai – kambarys tampa tarsi lengvesniu, mažiau formaliu. Jei vis dėlto kyla abejonių, neprašausite derindami tamsios ir šviesios medienos detales. Pavyzdžiui, jei grindys – šviesios medienos, medinės žaliuzės, laiptų turėklai ar kitos detalės turėtų būti pagamintos iš tamsios medienos.

Nesijaudinkite, jei viename kambaryje stovės ąžuolinis stalas ir riešutmedžio komoda – tai gali atrodyti neįprastai, tačiau taip pat ir žaviai. Dauguma žmonių ne visus baldus perka vienu metu ir ilgus metus derina skirtingos medienos ir faktūros gaminius. Medienos tonai priskiriami neutralioms spalvoms, tad juos nesudėtinga maišyti tarpusavyje ir derinant pasiekti vizualiai tenkinantį rezultatą.

Jei pradėjote nuo grindų ir pridedate naujų medienos atspalvių (stalą, kėdžių), galite kaip atsvarą panaudoti neutralios spalvos kilimą. Jei kambarys atrodo per daug apkrautas daiktais, neutralizacijai pasitelkite baltą spalvą: sienas, minkštus baldus, užuolaidas ar romanetes – baltos spalvos detalės vizualiai atvers ir subalansuos bendrą kambario erdvę.

 

Naudoti baldai

Rustic stiliui būdingi sendinti, jaukiai apšiurę daiktai ir baldai, suteikiantys namams papildomos šilumos ir jaukumo. Tad net ir komodos, stalai ar kiti baldai namuose turėtų būti jaukiai apšiurę. Kai kurie dizaineriai netgi rekomenduoja naujus baldus pasendinti, tarkim, naudojant medieną sendinančius dažus ar kitas priemones. Tačiau nepersistenkite – taip pasendintos medinės žaliuzės ar kitos interjero detalės gali likti nebefunkcionalios.

 

Metalo detalės

Nors dažnas pamanytų, kad rustic stiliaus namuose paveikslams ant sienų – ne vieta, yra priešingai. Ypatingai, jei atidžiai pasirenkate tai, kas juose pavaizduota ir parenkate tinkamus rėmus. Vietoje įprastų medinių rėmų galite pasirinkti sendinto vario, aukso ar sidabro spalvas – jis bus ypatingu prabangos akcentu. Medinį stalą taip pat galite pakeisti labiau akį traukiančiu metaliniu, papuoštu subtiliais raižiniais ar liejiniais. Jie gali praversti kuriant jaukią, kiek bohemišką atmosferą.

 

Langų uždangos

Rinkdamiesi rustic stiliaus elementus, apsvarstykite ir langų uždangų variantus. Kone geriausiai tokiame interjere tinka medinės žaliuzės. Jei svetainėje norisi kiek daugiau švelnumo, žaliuzes galite derinti su užuolaidomis. Tačiau nesirinkite sunkių ir tamsių audinių – čia geriau tiks lengvi ir šviesūs. Galite pasirinkti ir žemiškų, gamtiškų atspalvių (rusvos, kreminės, blyškios pilkos ar žalsvos) roletus ar romanetes.

 

Augalai

Dar vienas svarbių rustic stiliaus akcentų – augalai, namams suteikiantys dar daugiau gyvybingumo, natūralumo. Lapines gėles galite statyti tiek ant komodos šalia sienos, tiek ant kavos staliuko, tiek ant palangės. Prie bendro namų interjero priderinkite natūralių, gamtos spalvų vazoną. Jei norisi ko nors įmantresnio, gėles galite persodinti į metalinius vario, aukso ar sidabro spalvos vazonus. Jie itin gražiai derėtų su jau aptartais paveikslų, veidrodžių rėmais.

Kad ir kokio stiliaus namus norėtumėte įsirengti, svarbiausia nepamiršti, kad visų pirma jie turi būti jaukūs, komfortiški. Tik tokiuose namuose galėsite pailsėti ir jaustis pakiliai. Be to, rinkitės stiliaus elementus atidžiai. Tokios detalės kaip medinės žaliuzės – ne tik stilingas, bet ir itin funkcionalus pirkinys. Taigi, rustic dizainas – sprendimas tiems, kam namai atrodo neatsiejami nuo jaukumo, praktiškumo ir estetiškumo.

 

Užs. str.

Komentarai
Kiti straipsniai